10/09/2019

Ο Δήμος Καρδίτσας εφιστά την προσοχή των δημοτών, καθώς αυτή την περίοδο και μέχρι την Δευτέρα 16η Σεπτεμβρίου οπότε και ολοκληρώνεται η σχετική προθεσμία, οι οφειλέτες του Δήμου Καρδίτσας μπορούν να προβούν σε συμφέρουσα ρύθμιση των οφειλών τους μέχρι 100 δόσεις και παράλληλη διαγραφή του συνόλου ή μέρους των προσαυξήσεων που έχουν επιβληθεί, ανάλογα με τη ρύθμιση.

Καλούμε τους δημότες που έχουν οικονομικές εκκρεμότητες με το Δήμο μας, να προσέλθουν στον 3ο όροφο το Δημαρχείου άμεσα καθώς εντός των ημερών ολοκληρώνεται η σχετική ευνοϊκή ρύθμιση. Στόχος είναι να ενημερωθούν και να ρυθμίσουν τις οφειλές τους, αποφεύγοντας τις προβλεπόμενες από το νόμο συνέπειες. Ευελπιστούμε στη θετική ανταπόκριση των δημοτών που έχουν οφειλές ώστε να μην δημιουργηθούν προβλήματα.

Ηλίας Σχορετσιανίτης

Αντιδήμαρχος Οικονομικών