Έκοψε την πίτα της η Διεύθυνση Κοινωνικής Προστασίας Παιδείας & Πολιτισμού του Δήμου Καρδίτσας

12/02/2019

Σε μια λιτή εκδήλωση παρουσία του Δημάρχου κ. Φώτη Αλεξάκου, των Αντιδημάρχων κ.κ. Ιωαν.Σβάρνα, Ευαγ.Διαμαντή και Παν.Μαντζιάρα και των εργαζομένων των τμημάτων της υπηρεσίας η Δ/νση Κοινωνικής Προστασίας Παιδείας & Πολιτισμού του Δήμου Καρδίτσας έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα της.

Η Δ/ντρια της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας Παιδείας & Πολιτισμού του Δήμου Καρδίτσας κ. Αθ. Πέτσα ευχαρίστησε το Δήμαρχο και τους Αντιδημάρχους για την παρουσία τους και τη συνεχή υποστήριξη που παρέχουν στο έργο της υπηρεσίας ενώ ο κ. Αλεξάκος κόβοντας την πίτα ευχήθηκε σε όλους καλή χρονιά και προσωπική ευτυχία για τον καθένα και ευχαρίστησε όλους τους εργαζομένους για την προσπάθεια που καταβάλουν καθημερινά υπογραμμίζοντας οτι οι τομείς της πρόνοιας, της παιδείας και του πολιτισμού στους οποίους προσφέρουν τις υπηρεσίες τους είναι πολύ σημαντικοί και σχετίζονται με το επίπεδο και την πρόοδο μιας κοινωνίας.