24/12/2015

Συγκινητική η ανταπόκριση των Καρδιτσιωτών στην κοινωνική δράση “ Δώρο σε ένα φιλαράκι που δεν γνώρισα”
Ξεπέρασε κάθε προσδοκία η προσέλευση των μαθητών στην Παυσιλυπούπολη

dwro-se-filoΞεπέρασε κάθε προσδοκία η προσέλευση των μαθητών των σχολείων στην “Παυσιλυπούπολη” όπου συμμετείχαν με ενθουσιασμό σε όλες τις δραστηριότητες. Υπολογίζεται οτι ο αριθμός των μαθητών που επισκέφθηκαν οργανωμένα την “Παυσιλυπούπολη” ξεπέρασε τις 3.000!

Ιδιαίτερα μεγάλη ήταν όμως η ανταπόκρισή τους στην κοινωνική δράση “Δώρο σε ένα φιλαράκι που δεν γνώρισα”, προσφέροντας πολλά παιχνίδια, γραφική ύλη, αλλά και τρόφιμα στα υπηρεσικά στελέχη του Δήμου και τους εθελοντές που βρίσκονται καθημερινά στο ειδικό περίπτερο, τα οποία θα δοθούν σε παιδιά οικογενειών που δεν μπορούν να τους τα παρέχουν.

Οι εορταστικές εκδηλώσεις του Δήμου κορυφώνονται με την “Παυσιλυπούπολη” να έχει την τιμητική της και να αποτελεί πόλο έλξης μικρών και μεγάλων.

Το πλήρες πρόγραμμα των εκδηλώσεων των επόμενων ημερών έχει ως εξής:

Παρασκευή 25 Δεκεμβρίου 2015

Σάββατο 26 Δεκεμβρίου 2015

Δημοτικό Κινηματοθέατρο Καρδίτσας

Αναψυκτήριο Παυσιλύπου

Κυριακή 27 Δεκεμβρίου 2015

Παυσιλυπούπολη κεντρική σκηνή

Αναψυκτήριο Παυσιλύπου

Δευτέρα 28 Δεκεμβρίου 2015

«Το σπιτάκι μας» της πόλης και του Νομού

Χορηγοί επικοινωνίας της “Παυσιλυπούπολης” είναι η ΕΡΤ 3 , η ΕΡΤ Λάρισας και η ΕΡΤ Βόλου