23/09/2015

NΟΜΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΔΗΜΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                                                 Καρδίτσα 22/09/2015
Δ/νση Οικονομικών Υπηρεσιών                                    Αρ. Πρωτ.: 20012
Τμήμα Υπαίθριου Εμπορίου                                        ΠΡΟΣ
                                                                                ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΔΕΚΤΩΝ
Ταχ. Δ/νση:Διάκου & Πλαστήρα – Δημ.Αγορά
Τ.Κ.: 43100
Πληροφορίες: Τζέλλου Ναταλία
Τηλέφωνο: 2441350884
Fax: 2441350779
e-mail: ntzellou@dimoskarditsas.gov.gr

ΘΕΜΑ : Δημόσια διαβούλευση του σχεδίου κανονισμού λειτουργίας των λαϊκών αγορών του Δήμου Καρδίτσας

Σας ενημερώνουμε ότι εισάγουμε σε δημόσια διαβούλευση το σχέδιο κανονισμού λειτουργίας των λαϊκών αγορών του Δήμου Καρδίτσας, με την ανάρτησή του στο site του Δήμου στη διεύθυνση dimoskarditsas.gov.gr .

Ο Δήμος προσβλέπει στον θεσμό των Δημόσιων Διαβουλεύσεων ως μέσο κατάθεσης ουσιαστικών προτάσεων και απόψεων των ευαίσθητων φορέων και πολιτών, με στόχο την διαμόρφωση του τελικού κειμένου της πρότασης κανονιστικής Απόφασης, στο Δημοτικό Συμβούλιο.

Σκοπός του παρόντος κανονισμού είναι η ανάγκη ρύθμισης όλων των θεμάτων που αφορούν στην εύρυθμη λειτουργία της λαϊκής αγοράς της Τετάρτης του Δήμου Καρδίτσας καθώς και τυχόν νέων που θα ιδρυθούν στο μέλλον, η διασφάλιση των συμφερόντων του καταναλωτικού κοινού και η δημιουργία προϋποθέσεων που θα συμβάλλουν στον υγιή ανταγωνισμό.

Κατά τη διάρκεια της Δημόσιας Διαβούλευσης είναι δυνατό να παρέχονται από το Δήμο Καρδίτσας απαντήσεις σε ερωτήσεις των ενδιαφερομένων, οι οποίες πρέπει να υποβάλλονται επώνυμα, όπως και παρατηρήσεις, σχόλια,  ιδέες και προτάσεις, μόνο μέσω του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου : ntzellou@dimoskarditsas.gov.gr, ή στο fax.: 2441350721, έως και την Πέμπτη 8 Οκτωβρίου 2015. Τυχόν ανώνυμες απαντήσεις δεν θα ληφθούν υπόψη.

Η συμμετοχή σας αποτελεί κρίσιμο παράγοντα επιτυχίας αυτής της προσπάθειας.

Σας ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων για τη συμβολή σας.

Ο Αντιδήμαρχος
Διοικητικών Υπηρεσιών, Ηλ/κής Διακ/σης
Προγραμματισμού κ Διαφάνειας

Γεννάδιος Ιωάννης