23/10/2018

Ο Πρόεδρος του Συνδέσμου Ύδρευσης Δήμου Καρδίτσας & λοιπών Δήμων προκηρύσσει συνοπτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής, για την προμήθεια 310 τόνων Υποχλωριώδους Νάτριου προϋπολογιζόμενης δαπάνης 71.114,00€ (με ΦΠΑ 24%).

1. Αναθέτουσα Αρχή – Στοιχεία επικοινωνίας
Αναθέτουσα αρχή: ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΔΗΜΩΝ
Ταχ. Δ/νση: Μεγάλου Αλεξάνδρου 34, 43100 Καρδίτσα Κωδικός NUTS: EL611
Τηλ.: 24410 21351 και 55989
Fax.: 24410 79659
Πληροφορίες: Μαρία Λάιου
e-mail: sydk@otenet.gr

2. Πρόσβαση στα έγγραφα
Αντίγραφα της διακήρυξης του διαγωνισμού σε έντυπη μορφή διατίθενται -μετά τη δημοσίευση του διαγωνισμού- από τα γραφεία του Συνδέσμου Ύδρευσης στην ως άνω διεύθυνση κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

3. Είδος προμήθειας
Ονομασία: Υποχλωριώδες Νάτριο
Κωδικός αριθμός κατά CPV: 24312220-2
Ποσότητα: Τριακόσιοι δέκα (310) τόνοι.
Η παράδοση-παραλαβή θα γίνει τμηματικά, εντός 12-μήνου ή/και μέχρι εξάντλησης της αιτούμενης ποσότητας.
Το προς προμήθεια είδος θα χρησιμοποιηθεί για απολύμανση νερού ανθρώπινης κατανάλωσης και ως εκ τούτου πρέπει να είναι σύμφωνο με το Πρότυπο ΕΝ 901:2013.

4. Τόπος – Χρόνος Διαγωνισμού
Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στα γραφεία του Συνδέσμου Ύδρευσης την Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 11π.μ. ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής.

5. Υποβολή προσφορών – Χρόνος ισχύος
Οι προσφορές υποβάλλονται αυτοπροσώπως, επί αποδείξει, ή ταχυδρομικώς μέχρι την ημέρα διενέργειας του διαγωνισμού και δεσμεύουν τους προσφέροντες για δώδεκα (12) μήνες. Για προσφορές που κατατίθενται κατά την καταληκτική ημερομηνία στο αρμόδιο γνωμοδοτικό όργανο, ορίζονται ως ώρες έναρξης και λήξης υποβολής οι 11:00 και 11:30 αντίστοιχα.

6. Συμμετοχή στο διαγωνισμό
Μπορούν να συμμετέχουν Φυσικά ή Νομικά Πρόσωπα ή Ενώσεις αυτών που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα. Οι ενώσεις δεν υποχρεούνται να λαμβάνουν ορισμένη νομική μορφή προκειμένου να υποβάλλουν προσφορά. Για τη συμμετοχή δεν απαιτείται καταβολή εγγύησης.

7. Χρηματοδότηση
Η προμήθεια χρηματοδοτείται από τον προϋπολογισμό του Συνδέσμου.

8. Δημοσιεύσεις
Η παρούσα περίληψη αναρτάται στο διαδίκτυο (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΥΓΕΙΑ) (https://diavgeia.gov.gr) και το πλήρες κείμενο της Διακήρυξης του διαγωνισμού στο Κεντρικό Ηλεκτρονικό Μητρώο Δημοσίων Συμβάσεων ΚΗΜΔΗΣ (www.promitheus.gov.gr).

Σχετικά έγγραφα