21/12/2016

Ο Δήμος Καρδίτσας διοργανώνει στις 5 Ιανουαρίου 2017, και ώρα 19:00 στο Παυσίλυπο αθλητική γιορτή – εκδήλωση,
όπου θα γίνει και η βράβευση Καρδιτσιωτών αθλητών που διακρίθηκαν το 2016

Ο Δήμος Καρδίτσας διοργανώνει αθλητική γιορτή – εκδήλωση, που θα πραγματοποιηθεί στο Παυσίλυπο στις 5 Ιανουαρίου 2017, ώρα 19:00 με θέμα '' Άθληση και Υγεία – Σωστή Διατροφή''.

Θα ακολουθήσει βράβευση των Καρδιτσιωτών αθλητών,προπονητών,διαιτητών που πήραν μέρος στους Ολυμπιακούς αγώνες του Ρίο, Καρδιτσιωτών αθλητών που διακρίθηκαν σε Πανελλήνιο επίπεδο κατά το 2016 σε όλα τα αγωνίσματα, καταλαμβάνοντας από την πρώτη έως την έκτη θέση, καθώς επίσης προσώπων του αθλητισμού και ομάδων που προβάλλουν την Καρδίτσα με τη συμμετοχή τους σε πανελλήνια πρωταθλήματα.

Υποστηρικτής της εκδήλωσης είναι ο Ιατρικός Σύλλογος Καρδίτσας και το συντονισμό έχει αναλάβει ο Αντιδήμαρχος Σωτήρης Αντωνίου.

Εισηγητές των θεμάτων θα είναι ο Διευθυντής της καρδιολογικής κλινικής του Γενικού Νοσοκομείου Καρδίτσας κ. Ιωάννης Κόγιας και ο Διαιτολόγος – Διατροφολόγος κ.Κωνσταντίνος Πετρόπουλος.