07/12/2016

Ο Δήμος Καρδίτσας μέσω της Αντιδημαρχίας Αλληλεγγύης Ειδικών Ευπαθών Ομάδων, Εθελοντισμού το μήνα Νοέμβριο προσέφερε:

1. Σε 1084 οικογένειες τρόφιμα, νωπά κρέατα, γαλακτοκομικά είδη, γλυκά, λαχανικά , φρούτα, είδη προσωπικής υγιεινής , κ.α.
  2. 39 δεματάκια με ρούχα, παπούτσια, παιχνίδια, παιδικά , σχολικά είδη κ.α.
  3. Επίσης δόθηκαν μερίδες για σίτιση

Για τα παραπάνω θέλουμε να ευχαριστήσουμε – Το SUPER MARKET “ΑΒ Bασιλόπουλος” για τα άφθονα προϊόντα που μας προσφέρει

Τα ανωτέρω δόθηκαν σε συμπολίτες μας που είναι εγγεγραμμένοι στο Κοινωνικό Μητρώο του Δήμου Καρδίτσας.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε μέσω του τύπου όλους τους ανωτέρω που μας προσέφεραν τα προϊόντα τους, διότι χωρίς αυτούς δεν θα μπορούσαμε να στηρίξουμε τους συμπολίτες μας που μας έχουν ανάγκη. Επίσης από την Αντ/ρχία μας δόθηκαν 23,4 τόνοι πορτοκάλια, τα οποία δόθηκαν σε ωφελούμενους που είναι εγγεγραμμένοι στο Κοινωνικό Παντοπωλείο, Κάρτα Σίτισης, Κοινωνικό Μητρώο Απόρων, Τρίτεκνοι.

Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε του εθελοντές μας που για μία ακόμη φορά βοήθησαν ανιδιοτελώς την Αντιδημαρχία μας .