28/02/2017

Ο Δήμος Καρδίτσας και συγκεκριμένα η Αντιδημαρχία Αλληλεγγύης Ειδικών Ευπαθών Ομάδων, Εθελοντισμού για τους  μήνες  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ – ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2017  προσέφερε:

1. Σε  1605  οικογένειες δόθηκαν τρόφιμα ,νωπά κρέατα ,γαλακτοκομικά είδη, γλυκά, λαχανικά, φρούτα, είδη προσωπικής  υγιεινής,  κ.α.
  2. Επίσης δόθηκαν μερίδες για σίτιση

Για τα παραπάνω θέλουμε να ευχαριστήσουμε:

1. Επίσης δόθηκαν 256 δεματάκια με ρούχα, παιχνίδια, σχολικά είδη , κ.α. για τα οποία θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους παρακάτω:
    1. Όλους τους συμπολίτες μας που προσέφεραν μερικά από τα ανωτέρω στην Παυσιλιπούπολη
    2. Το ΚΔΑΠ του ομίλου Ευρωιδέα  για τα παιχνίδια
    3. Το βιβλιοπωλείο Ακρίβος
    4. Επίσης δόθηκαν: κούνια – καρότσι – ριλάξ – περπατούρα για μωρά, αναπηρικό αμαξίδιο, και πολλά καπάκια προκειμένου να προμηθευτούμε καινούργιο αμαξίδιο για συμπολίτη μας

Τα ανωτέρω δόθηκαν σε συμπολίτες μας που είναι εγγεγραμμένοι στο Κοινωνικό Μητρώο του Δήμου Καρδίτσας.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε μέσω του τύπου όλους τους ανωτέρω που μας προσέφεραν τα προϊόντα τους , διότι χωρίς αυτούς δεν θα μπορούσαμε να στηρίξουμε  τους  συμπολίτες μας που μας έχουν ανάγκη.

Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε του εθελοντές μας που για μία ακόμη φορά βοήθησαν ανιδιοτελώς  την  Αντιδημαρχία μας.