21/07/2024

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης του σχολικού κυλικείου του 4ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας και ορισμό επιτροπής διενέργειας του διαγωνισμού (εισ.: αντιδήμαρχοι Σωτ. Αντωνίου, Στ. Θεολόγης)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης του σχολικού κυλικείου του 4ου Γυμνασίου – 4ου Λυκείου Καρδίτσας και ορισμό επιτροπής διενέργειας του διαγωνισμού (εισ.: αντιδήμαρχοι Σωτ. Αντωνίου, Στ. Θεολόγης)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης του σχολικού κυλικείου του Μουσικού Γυμνασίου – Λ.Τ. Καρδίτσας και ορισμό επιτροπής διενέργειας του διαγωνισμού (εισ.: αντιδήμαρχοι Σωτ. Αντωνίου, Στ. Θεολόγης)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης του σχολικού κυλικείου του Γυμνασίου – Λ.Τ. Μητρόπολης και ορισμό επιτροπής διενέργειας του διαγωνισμού (εισ.: αντιδήμαρχοι Σωτ. Αντωνίου, Στ. Θεολόγης)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης του υπ’αριθ Ι-8 καταστήματος της Δημοτικής Αγοράς (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμετάλλευσης με υλοτόμηση και απόληψη δασικών προϊόντων, για διάθεση αυτών στο εμπορίο και συγκεκριμένα των δασικών προϊόντων των συστάδων 8β, 19α, και 1 του δημοτικού και διακατεχόμενου δάσους Απιδιάς, καυσοξύλων δρυός, καυσοξύλων ελάτης και τεχνικής ξυλείας ελάτης, α) από μεταφορά λημμάτων από το έτος 2023 στο έτος 2024 και β) των δασικών προϊόντων των συστάδων 14γ, 20α και 20β καυσοξύλων δρυός, καυσοξύλων ελάτης και τεχνικής ξυλείας ελάτης, του έτους 2024 (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με πρόσληψη εργατικού προσωπικού μέχρι και πέντε (5) ημερομίσθια κατ’ άτομο το μήνα Αύγουστο 2024 (εισ.: αντιδήμαρχος Φ. Παπαδημητρίου)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με κοπή δυο (2) ατόμων ελάτης στη θέση “Κρανιά Ιτάμουτου δημοτικού δάσους Ραχούλας (εισ.: αντιδήμαρχος Φωτ. Παπαδημητρίου)