14/03/2024

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με πολυετή προγραμματισμό προσλήψεων ανθρώπινου δυναμικού 2025 – 2028 για το Δήμο Καρδίτσας (εισ.: αντιδήμαρχος Π. Μουταρέλος)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρόσληψης υδρονομέων για την αρδευτική περίοδο 2024 (εισ.: αντιδήμαρχος Χαρ. Αγγελίδης)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών του διαγωνισμού καυσίμων έτους 2024 (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικού αποσφράγισης φακέλων αιτήσεων συμμετοχής για την κατάρτιση μητρώου εργοληπτών (εταιρειών – φυσικών προσώπων) για την αντιμετώπιση εκτάκτων αναγκών από έντονα γεωλογικά ή καιρικά φαινόμενα ή οποιοδήποτε άλλο έκτακτο φαινόμενο ή τεχνολογική καταστροφή στην περιοχή ευθύνης του Δήμου Καρδίτσας για το χρονικό διάστημα έως 31/12/2024 (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικού ΙΙ για το έργο με τίτλο «ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΠΑΡΚΟΥ ΠΑΥΣΙΛΥΠΟΥ ΚΑΙ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ» (εισ.: αντιδήμαρχος Παν. Σβερώνης)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση μετάθεσης του συμβατικού χρόνου παράδοσης της προμήθειας με τίτλο «Προμήθεια συστήματος κοινοχρήστων ποδηλάτων Δήμου Καρδίτσας» Α/Α 2 της Πράξης 5063422 (εισ.: αντιδήμαρχος Παν. Σβερώνης)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή και επαναβεβαίωση οφειλών από παραβάσεις του ΚΟΚ (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή οφειλών από παραβάσεις του ΚΟΚ (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή οφειλών από παραβάσεις του ΚΟΚ λόγω θανάτου (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή και επαναβεβαίωση οφειλών από χρηματικούς καταλόγους τελών άρδευσης της δημοτικής κοινότητας Καρδιτσομαγούλας (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή και επαναβεβαίωση οφειλών από χρηματικούς καταλόγους τελών άρδευσης εξηλεκτρισμού της δημοτικής κοινότητας Σταυρού (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση εκτός έδρας μετακίνησης του κ. δημάρχου (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)

13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση εκτός έδρας μετακίνησης του αντιδημάρχου κ. Παν. Σβερώνη (εισ.: αντιδήμαρχος Παν. Σβερώνης)

14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση αποφάσεων δημάρχου για τη μετακίνηση υπηρεσιακού οχήματος του Δήμου Καρδίτσας εκτός διοικητικών ορίων της Π.Ε. Καρδίτσας (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)