07/12/2022

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του Τεχνικού Προγράμματος του Δήμου Καρδίτσας έτους 2023 (εισ: αντιδήμαρχος Παν. Σβερώνης)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση της 14ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2022 (εισ: αντιδήμαρχος Αριστ. Σπάνιας – διευθυντής οικονομικών Κων. Κορκόντζελος)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση χρηματικής χορηγίας σε Καρδιτσιώτη αθλητή που συμμετείχε στους Παραολυμπιακούς αγώνες του ΤΟΚΙΟ (εισ: αντιδήμαρχος Αριστ. Σπάνιας)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με μεταβολές σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Καρδίτσας για το σχολ. έτος 2023 – 2024 (νέα πρόταση μεταβολών) (εισ: αντιδήμαρχος Στ. Θεολόγης)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανανέωση της δωρεάν παραχώρησης χώρου του αιθρίου της Δημοτικής Αγοράς Καρδίτσας στο Περιφερειακό τμήμα του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού – τμήμα Καρδίτσας (εισ: αντιδήμαρχος Αριστ. Σπάνιας)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παράταση σύμβασης μίσθωσης Α΄ και Β΄ ορόφου, pilotis και κοινόχρηστων χώρων του κτιρίου στέγασης της Υπηρεσίας Δόμησης και της Τεχνικής Υπηρεσίας επί της οδού Σαρανταπόρου 140 (εισ: αντιδήμαρχος Παν. Σβερώνης)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παράταση σύμβασης μίσθωσης του υπ’αριθ. Κ-11 καταστήματος της Δημοτικής Λαχαναγοράς (εισ: αντιδήμαρχος Αριστ. Σπάνιας)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παράταση σύμβασης μίσθωσης του υπ’αριθ. Κ-18 καταστήματος της Δημοτικής Λαχαναγοράς (εισ: αντιδήμαρχος Αριστ. Σπάνιας)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αποτίμηση της παροχής γάλακτος σε χρήμα και καταβολή στους δικαιούχους εργαζομένους του Δήμου Καρδίτσας (εισ: πρόεδρος Συλλόγου Εργαζομένων Απ. Ταξιάρχης)