28/06/2024

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 8ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας έτους 2024 (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με άσκηση ή μη ενδίκου μέσου (αναίρεση) εναντίον της αριθ. 67/2024 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοδικείου Καρδίτσας (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με εξέταση του αιτήματος παράτασης της καταληκτικής ημερομηνίας υποβολής προσφορών για το διαγωνισμό «ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΜΕ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΗΛΕΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ – ΤΗΛΕΜΕΤΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΞΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ» (εισ.: αντιδήμαρχος Παν. Σβερώνης)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης επί αιτήματος διαγραφής προσαυξήσεων οφειλής (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση εκτός έδρας μετακίνησης του αντιδημάρχου κ. Σωτ. Αντωνίου (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση εκτός έδρας μετακίνησης του δημοτικού συμβούλου κ. Ιω. Γεννάδιου (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση αποφάσεων δημάρχου για τη μετακίνηση υπηρεσιακών οχημάτων του Δήμου Καρδίτσας εκτός διοικητικών ορίων της Π.Ε. Καρδίτσας (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)