21/06/2024

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ;

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παροχή νομικής στήριξης σε αιρετό του Δήμου Καρδίτσας (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση της αριθ. 299/2024 απόφασης Δημοτικής Επιτροπής περί έγκρισης πρακτικών Ι & ΙΙ της επιτροπής διεξαγωγής και αξιολόγησης προσφορών διαγωνισμού για την προμήθεια με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΙΤΙΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ – ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2024 – ΜΑΙΟΣ 2025» (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού Ι της επιτροπής διεξαγωγής και αξιολόγησης προσφορών διαγωνισμού για την προμήθεια με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΙΤΙΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ – ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2024 – ΜΑΙΟΣ 2025» (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού 1 της επιτροπής διεξαγωγής και αξιολόγησης προσφορών διαγωνισμού προμήθειας ΤΡΟΦΙΜΩΝ Δήμου Καρδίτσας 2024 (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με πρόσληψη προσωπικού με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για την κάλυψη αναγκών καθαριότητας των σχολικών μονάδων του Δήμου Καρδίτσας (εισ.: πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με πρόσληψη προσωπικού για την αντιμετώπιση κατεπειγουσών εποχικών πρόσκαιρων αναγκών με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου διάρκειας έως δύο (2) μηνών (εισ.: αντιδήμαρχος Φωτ. Παπαδημητρίου)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με πρόσληψη εργατικού προσωπικού μέχρι και πέντε (5) ημερομίσθια κατ’ άτομο το μήνα Ιούλιο 2024 (εισ.: αντιδήμαρχος Φωτ. Παπαδημητρίου)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης του υπ’αριθ. Κ-12 καταστήματος της Δημοτικής Λαχαναγοράς (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης για πρόχειρη κτηνοτροφική εγκατάσταση – πρόχειρο κατάλυμα ζώων στην κοινότητα Σταυρού (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση πράξεων βεβαίωσης παραβάσεων του Κ.Ο.Κ. (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

11. Συζήτηση και λήψη απόφασης επί αιτήματος διαγραφής προσαυξήσεων οφειλής (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)