03/01/2012

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με την ένταξη – διασπορά παιδιών Ρομά σε Δημοτικά σχολεία του Δήμου Καρδίτσας (εισηγητής: Ιω. Ζορμπάς)
(Απόφαση ΔΣ 3/2012)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με την ενημέρωση σχετικά με τις νέες εξελίξεις στο θέμα της μεταφοράς των μαθητών.
(Απόφαση ΔΣ 4/2012)

Η συνεδρίαση κρίνεται κατεπείγουσα, διότι σύμφωνα με έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας η φοίτηση των μαθητών της Α' τάξης στα προτεινόμενα σχολεία γίνεται άμεσα, από 1-1-2012.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Μετά τη συζήτηση και λήψη απόφασης επί του κατεπείγοντος θέματος θα ακολουθήσει ενημέρωση σχετικά με τις νέες εξελίξεις στο θέμα της μεταφοράς των μαθητών

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης.
(Απόφαση ΔΣ 1/2012)

2.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με την συμμετοχή εκπροσώπων του Δήμου Καρδίτσας στο συνέδριο της ΚΕΔΕ στην Κομοτηνή.
(Απόφαση ΔΣ 2/2012)

3.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση εκτός έδρας μετακίνησης του κ. Δημάρχου.
(Απόφαση ΔΣ 5/2012)