04/03/2015

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση όρων, ενδεικτικού προϋπολογισμού, τεχνικών προδιαγραφών, συγκρότηση επιτροπής διενέργειας και αξιολόγησης του διαγωνισμού & ψήφισης πίστωσης για την προμήθεια υλικών Τεχνικής Υπηρεσίας Δήμου Καρδίτσας έτους 2015 (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 76/2015)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση όρων, ενδεικτικού προϋπολογισμού, τεχνικών προδιαγραφών, συγκρότηση επιτροπής διενέργειας και αξιολόγησης του διαγωνισμού & ψήφισης πίστωσης για την παροχή υπηρεσίας ασφάλισης οχημάτων Δήμου Καρδίτσας έτους 2015 (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 77/2015)

Η συνεδρίαση κρίνεται κατεπείγουσα προκειμένου να διενεργηθούν άμεσα οι διαγωνισμοί για την ανάδειξη των αναδόχων, διότι αφ’ενός μεν το απόθεμα υλικών της Τεχνικής Υπηρεσίας έχει ήδη εξαντληθεί και αφ’ετέρου τα οχήματα θα ακινητοποιηθούν λόγω λήξης του χρόνου ασφάλισής τους

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Όποιος από τα τακτικά μέλη αδυνατεί να παρευρεθεί στη συνεδρίαση, παρακαλείται να ενημερώσει έγκαιρα το Τμήμα Υποστήριξης Πολιτικών Οργάνων.

ΘΕΜΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για Συμβάσεις Μίσθωσης Έργου – Πράξη “Κέντρα Στήριξης ΡΟΜΑ και Ευπαθών Ομάδων” (ΕΣΠΑ 2007-2013)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 78/2015)