26/02/2015

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 3ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2015 (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 66/2015)
  2. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με τροποποίηση της στοχοθεσίας του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2015 (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 67/2015)
  3. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με έγκριση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού και στοιχείων ισολογισμού Δ’ τριμήνου 2014 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 68/2015)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση απολογιστικών στοιχείων μηνός Δεκεμβρίου 2014 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 69/2015)
  5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης των υπ’αριθμ. Ι-3, Ι-12 & Ι-27 καταστημάτων της Δημοτικής Αγοράς (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 64/2015)
  6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με επαναπροσδιορισμό των όρων εκμίσθωσης του υπ’αριθμ. Ι-5 καταστήματος της Δημοτικής Αγοράς (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 65/2015)
  7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων δημοπράτησης του έργου “Βελτίωση εσωτερικής οδοποιϊας Δήμου Καρδίτσας” (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 70/2015)
  8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας του έργου “Αναβάθμιση παιδικών χαρών στις Δημοτικές Ενότητες Καρδίτσας, Κάμπου, Μητρόπολης, Ιτάμου” (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 71/2015)
  9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προσωρινή κατά χρήση παραχώρηση κοινόχρηστου χώρου για τη διεξαγωγή ενέργειας “Diageo Bartenders Institute” (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 72/2015)
  10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πιστώσεων κωδικών του προϋπολογισμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 73/2015)
  11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για καταβολή εφάπαξ βοηθήματος σε υπάλληλο του Δήμου Καρδίτσας λόγω συνταξιοδότησης (Αρετή Μαλισιώβα) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 74/2015)
  12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών για την προμήθεια γάλακτος Δήμου Καρδίτσας και φορέων του, έτους 2015 (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 75/2015)

ΘΕΜΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θέματος εκτός ημερήσιας διάταξης
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 62/2015)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παροχή εξουσιοδότησης στον Δήμαρχο Καρδίτσας για την υπογραφή συμβολαίου αποδοχής κληρονομιάς της Καίτης Τσίπρα
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 63/2015)