19/02/2016

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 2ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας έτους 2016 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 46/2016)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης σε εκτέλεση δικαστικής απόφασης (Compuland Α.Ε) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 47/2016)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με επανάληψη του διαγωνισμού για το έργο «ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΦΩΤΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 48/2016)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων δημοπράτησης του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ» (τροποποίηση της 32/2016 απόφασης Ο.Ε.) (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 49/2016)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων δημοπράτησης του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΣ – ΚΑΜΠΟΥ» (τροποποίηση της 33/2016 απόφασης Ο.Ε.) (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 50/2016)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων δημοπράτησης του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ ΙΤΑΜΟΥ – ΚΑΛΛΙΦΩΝΙΟΥ» (τροποποίηση της 34/2016 απόφασης Ο.Ε.) (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 51/2016)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης του υπ’αριθμ. Ι-24 καταστήματος της Δημοτικής Αγοράς (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 52/2016)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης του δημοτικού καταστήματος στο άλσος Παπαράντζας (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 53/2016)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση του υπ’αριθμ. Ι-13 καταστήματος της Δημοτικής Αγοράς (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 54/2016)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας μίσθωσης διαμερισμάτων για τους ωφελούμενους του προγράμματος “Στέγαση και επανένταξη” που υλοποιεί ο Δήμος Καρδίτσας (εισ.: Β. Ανυφαντής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 55/2016)

11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παράταση της ημερομηνίας υποβολής αιτήσεων υποψηφίων προμηθευτών για τους διαγωνισμούς υλικών τεχνικής υπηρεσίας και ηλεκτρολογικού υλικού (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 45/2016)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 42/2016)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δηιαγωνισμού τροφίμων Παιδικών και Βρεφονηπιακών Σταθμών Δήμου Καρδίτσας.
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 43/2016)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με επανάληψη του διαγωνισμού για το έργο “Ανακατασκευή στεγών Δημοτικών Κτιρίων”.
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 44/2016)