07/04/2014

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση άδειας χρήσης μουσικής και παράτασης ωραρίου λειτουργίας “Καφενείο” του Κουτζαμάνη Γεώργιου του Κων/νου στην Τοπική Κοινότητα Μητρόπολης.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 73/2014)

2.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση προέγκρισης ίδρυσης “Επιχείρηση Αναψυχής (Αναψυκτήριο)” της Ξυδιά Μαρίας του Αλεξάνδρου στην Τοπική Κοινότητα Καλλιθήρου.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 74/2014)

3.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στη συμπλήρωση του κανονισμού λειτουργίας της λαϊκής αγοράς του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Τζέλλου Ναταλία)
(Απόφαση ΕΠΖ 75/2014)

4.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με τροποποίηση της υπ' αριθμ. 370/2013 κανονιστικής απόφασης που αφορά στους όρους χρήσης και λειτουργίας του Αυτοματοποιημένου Συστήματος Κοινόχρηστων Ποδηλάτων Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Σδρόλια)
(Απόφαση ΕΠΖ 80/2014)

5.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με χαρακτηρισμό Δημοτικής Οδού που διέρχεται από αγροτεμάχια της ΕΣΕΚ (Ενεργειακή Συνεταιριστική Εταιρία Καρδίτσας).(εισ.:κ. Κουτσάφτης)
(Απόφαση ΕΠΖ 76/2014)

6.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παραχώρηση κοινόχρηστου χώρου έμπροσθεν στοάς στην Κεντρική Πλατεία, μετά από αίτηση των κ.κ. Σιούρτου- Σαμαλικούδη.(εισ.:κ. Καρράς)
(Απόφαση ΕΠΖ 69/2014)

7.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με απομάκρυνση περιπτέρου που βρίσκεται επί της οδού Φαναρίου στο ύψος της εκκλησίας του Αγίου Δημητρίου μετά από αίτηση δημότη (Φασλής Γρηγόριος). (εισ.:κ. Παπακυρίτσης)
(Απόφαση ΕΠΖ 77/2014)

8.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παραχώρηση του Δημοτικού Σχολείου Νεράϊδας.
(Απόφαση ΕΠΖ 78/2014)

9.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με παραχώρηση χώρου στην Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρεία.
(Απόφαση ΕΠΖ 79/2014)

10.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με παροχή σύμφωνης γνώμης για διατήρηση κτηνοτροφικών μονάδων στην Τοπική Κοινότητα Ξινονερίου (Λάμπρου Νικόλαος).(εισ.:κ. Κουτσάφτης)
(Απόφαση ΕΠΖ 81/2014)

ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης.
(Απόφαση ΕΠΖ 70/2014)

2.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος 'Επιχείρηση αναψυχής” στην Ράπτη Νίκη του Θωμά στην Τοπική Κοινότητα Ραχούλας του Δήμου Καρδίτσας.
(Απόφαση ΕΠΖ 71/2014)

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος “Επιχείρηση αναψυχής” στην Ράπτη Νίκη του Θωμά στην Τοπική Κοινότητα Ραχούλας του Δήμου Καρδίτσας.
(Απόφαση ΕΠΖ 72/2014)