18/12/2014

ΘΕΜΑTA ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με σύνταξη σχεδίου προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2015 (εισ.: Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 526/2014)

2. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 18ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2014 (εισ.: Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 527/2014)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παράσταση πολιτικής αγωγής του Δήμου Καρδίτσας κατά της εταιρείας ENERGA και διορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου (εισ.: Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 528/2014)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με  έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για εκμίσθωση αγροτεμαχίων στην Τοπική Κοινότητα Ρούσσου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 529/2014)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με  έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για εκμίσθωση αγροτεμαχίων στις Τοπικές Κοινότητες της Δ.Ε Ιτάμου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 530/2014)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με  έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για εκμίσθωση αγροτεμαχίων στις Τοπικές Κοινότητες της Δ.Ε Καλλιφωνίου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 531/2014)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με  έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για εκμίσθωση αγροτεμαχίων στις Τοπικές Κοινότητες της Δ.Ε Κάμπου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 532/2014)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με  έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για εκμίσθωση αγροτεμαχίων στις Τοπικές Κοινότητες της Δ.Ε Μητρόπολης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 533/2014)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας του έργου “Ασφαλτοστρώσεις οδικού δικτύου Δήμου Καρδίτσας” (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 534/2014)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διενέργεια διαγωνισμού για την προμήθεια ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ 2015 (έγκριση όρων, τεχνικών προδιαγραφών, ενδεικτικού προϋπολογισμού, συγκρότηση επιτροπής) (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 535/2014)

11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διενέργεια διαγωνισμού για την προμήθεια ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ 2015 (έγκριση όρων, τεχνικών προδιαγραφών, ενδεικτικού προϋπολογισμού, συγκρότηση επιτροπής) (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 536/2014)

12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διενέργεια διαγωνισμού για την προμήθεια ΕΤΟΙΜΩΝ ΓΕΥΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΙΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 2015 (έγκριση όρων, τεχνικών προδιαγραφών, ενδεικτικού προϋπολογισμού, συγκρότηση επιτροπής) (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 537/2014)

13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για την προμήθεια απολυμαντικού υγρού κάδων (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 538/2014)

14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για την προμήθεια ενός συστήματος πυροσβεστήρα ξηράς κόνεως 45 κιλών και αφρού-υγραφρού 25 λίτρων (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 539/2014)

15. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για καταβολή τόκων σε εκτέλεση δικαστικής απόφασης (Κ. Τσιμπούκας & Σια Ε.Ε) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 540/2014)

16. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για προμήθεια δένδρων, θάμνων και εποχιακών φυτών (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 541/2014)

17. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για την προμήθεια μηχανημάτων και λοιπού εξοπλισμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 542/2014)

ΘΕΜΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θέματος εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 524/2014)

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παραχώρηση χώρου για προσωρινή εγκατάσταση πλανόδιου πωλητή ζαχαρώδους προϊόντος
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 525/2014)