20/11/2015

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί του καθορισμού φόρων, τελών και δικαιωμάτων του Δήμου Καρδίτσας έτους 2016 (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 323/2015)

2. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί του καθορισμού τελών κατάληψης κοινόχρηστων χώρων (εισ.: αντιδήμαρχος Κων. Ψημμένος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 324/2015)

3. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με έγκριση κανονισμού που προσδιορίζει νέες θέσεις στο δίκτυο της ελεγχόμενης στάθμευσης του Δήμου Καρδίτσας για μηχανοκίνητα δίκυκλα (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 325/2015)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με σύνταξη σχεδίου προϋπολογισμού και στοχοθεσίας του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2016 (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 326/2015)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για το έργο “Παραλλαγή δικτύου σε ανώνυμη οδό πλησίον του γηπέδου ΕΠΣΚ” (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 327/2015)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (Χαρ. Τσιλίκας) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 328/2015)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (Μ. Δημητρακοπούλου) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 329/2015)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (Γ. Γιαννουλάκη) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 330/2015)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψηφίσεις πιστώσεων κωδικών του προϋπολογισμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 331/2015)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με τροποποίηση της υπ’αριθμ. 44/2015 απόφασης περί σύστασης πάγιας προκαταβολής του Δημάρχου Καρδίτσας (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 332/2015)

11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων διακήρυξης δημοπρασίας για μίσθωση ακινήτων για τη στέγαση ωφελουμένων του Προγράμματος “Στέγαση και Επανένταξη” που υλοποιεί ο Δήμος Καρδίτσας (εισ.: Β. Ανυφαντής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 333/2015)

12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης αγροτεμαχίων στις Τοπικές Κοινότητες Αγ. Θεοδώρου, Μακρυχωρίου, Μέλισσας και Σταυρού της Δ.Ε Κάμπου (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 334/2015)

13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης αγροτεμαχίων στις Τοπικές Κοινότητες Γεωργικού και Μητρόπολης της Δ.Ε Μητρόπολης (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 335/2015)

14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των πρακτικών δημοπρασίας εκμίσθωσης του δημοτικού καταστήματος “Εστία φιλοξενίας – χώρος εστίασης” στην Τ.Κ Αμαράντου (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 336/2015)

15. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απευθείας ανάθεση εκτέλεσης της μελέτης με τίτλο «Μελέτη θερμομόνωσης κτιρίου πρώην 1ου Λυκείου Καρδίτσας» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 337/2015)

16. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απευθείας ανάθεση εκτέλεσης της μελέτης με τίτλο «Ολοκλήρωση παρεμβάσεων αναβάθμισης παιδικών χαρών στην πόλη της Καρδίτσας» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 338/2015)

ΘΕΜΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θέματος εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 321/2015)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγων για την έκδοση χρηματικών ενταλμάτων προπληρωμής για την πληρωμή τελών κυκλοφορίας οχημάτων του Δήμου Καρδίτσας
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 322/2015)