21/10/2016

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 12ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας έτους 2016 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 268/2016)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας στο δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για την αντίκρουση ενώπιον του Διοικητικού Εφετείου Λάρισας της από 14-3-2014 προσφυγής της Κοινοπραξίας με την επωνυμία “Κ/Ξ Π. ΔΟΥΣΕΜΕΤΖΗΣ – Π. ΓΙΑΝΝΟΥΣΗΣ” που εδρεύει στο Άργος Αργολίδας, νόμιμα εκπροσωπούμενης (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 269/2016)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας στο δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για την αντίκρουση ενώπιον του Διοικητικού Εφετείου Λάρισας της από 23-11-2015 προσφυγής της Κοινοπραξίας με την επωνυμία “Κ/Ξ Π. ΔΟΥΣΕΜΕΤΖΗΣ – Π. ΓΙΑΝΝΟΥΣΗΣ” που εδρεύει στο Άργος Αργολίδας, νόμιμα εκπροσωπούμενης (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 270/2016)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για τη μεταγραφή στο υποθηκοφυλακείο των πράξεων μεταβίβασης στο Δήμο Καρδίτσας των σχολικών μονάδων 1ου και 3ου Δημοτικών Σχολείων (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 271/2016)
  5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (Φωτ. Παπαβασιλείου) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 272/2016)
  6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (Αλ. Λάππας) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 273/2016)
  7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψηφίσεις πιστώσεων της 11ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού έτους 2016 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 274/2016)
  8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης σε εκτέλεση της υπ’αριθμ. 14/2016 απόφασης του Ειρηνοδικείου Καρδίτσας (Απ. Θάνος) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 275/2016)
  9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την ανάδειξη αναδόχου κατασκευής παραγκών στο χώρο διεξαγωγής της ετήσιας παραδοσιακής εμποροπανήγυρης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 276/2016)
  10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την ανάδειξη αναδόχου κατασκευής ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων των παραγκών στο χώρο διεξαγωγής της ετήσιας παραδοσιακής εμποροπανήγυρης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 277/2016)
  11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση χώρου εγκατάστασης μέσων ψυχαγωγίας (Λουνα Παρκ) στο χώρο διεξαγωγής της ετήσιας παραδοσιακής εμποροπανήγυρης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 278/2016)
  12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στην Τοπική Κοινότητα Ρούσσου για πρόχειρο κτηνοτροφικό κατάλυμα (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 279/2016)
  13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής αγροτικής αποθήκης (πρώην ΕΑΣΚ) στην Τοπική Κοινότητα Καλλιφωνίου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 280/2016)
  14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση αποφάσεων δημάρχου για απευθείας ανάθεση καυσίμων κίνησης μέχρι την ολοκλήρωση του δεύτερου διαγωνισμού καυσίμων Δήμου Καρδίτσας και φορέων του έτους 2016 (εισ.: Γ. Αγγέλου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 281/2016)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θέματος εκτός ημερήσιας διάταξης.
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 265/2016)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παραχώρηση μέρους της Κεντρικής Πλατείας Καρδίτσας για την πραγματοποίηση δράσης του Συλλόγου “ΦΛΟΓΑ”.
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 266/2016)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παράταση παραχώρησης κοινόχρηστου χώρου για τοποθέτηση μηχανήματος προβολής ταινιών μικρού μήκους.
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 267/2016)