23/01/2014

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί του Ολοκληρωμένου Προγράμματος Δράσης του Δήμου Καρδίτσας και του Ν.Π.Δ.Δ με επωνυμία “Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού και Αθλητισμού Καρδίτσας” έτους 2014 (εισ.: αντιδήμαρχος Στ. Παπαγεωργίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 9/2014)

2. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 1ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2014 (εισ.: αντιδήμαρχος Στ. Παπαγεωργίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 10/2014)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των πρακτικών δημοπρασίας του έργου “Παρεμβάσεις για τη βελτίωση της κυκλοφορίας στην πόλη της Καρδίτσας” (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 11/2014)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των πρακτικών δημοπρασίας του έργου “Κατασκευή δικτύου εσωτερικών εγκαταστάσεων φυσικού αερίου σε σχολικά κτίρια του Δήμου Καρδίτσας” (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής12/2014)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού συγκρότησης της επιτροπής διενέργειας και αξιολόγησης διαγωνισμού του έργου “Δημιουργία λευκώματος με θέμα την ιδιαίτερη πολιτισμική ταυτότητα του δυτικοθεσσαλικού πεδινού χώρου” (εισ.:Λ. Παρθένη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής13/2014)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 6/2014)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης 50 στρ. στη θέση “ΝΤΑΜΑΡΙ” της Τ.Κ Καλλιθήρου Δ.Ε Ιτάμου
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 7/2014)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης 20 στρ. στη θέση “ΝΤΑΜΑΡΙ” της Τ.Κ Καλλιθήρου Δ.Ε Ιτάμου
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 8/2014)