16/09/2016

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων δημοπράτησης για την ανάδειξη αναδόχου κατασκευής παραγκών στο χώρο της ετήσιας παραδοσιακής εμποροπανήγυρης (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 237/2016)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων δημοπράτησης για την ανάδειξη αναδόχου κατασκευής ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων στο χώρο της ετήσιας παραδοσιακής εμποροπανήγυρης (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 238/2016)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων για την εκμίσθωση δημοτικού καταστήματος “Κατάστημα αναψυχής – Αναψυκτήριο” στο άλσος Παπαράντζας (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 239/2016)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων για την εκμίσθωση δημοτικού καταστήματος “Αποθήκη πρώην Ε.Α.Σ Καρδίτσας” στην Τοπική Κοινότητα Καλλιφωνίου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 240/2016)
  5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παροχή νομικής στήριξης σε υπαλλήλους του Δήμου Καρδίτσας (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 241/2016)
  6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για την ολοκλήρωση της διαδικασίας τακτοποίησης συγκροτήματος σχολείων (3ο και 13ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας, 13ο, 27ο και 37ο Νηπιαγωγείο Καρδίτσας) (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 242/2016)
  7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για την ολοκλήρωση της διαδικασίας τακτοποίησης των τουριστικών περιπτέρων στη θέση “Αντάρτης” της Τοπικής Κοινότητας Ραχούλας (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 243/2016)
  8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για την ολοκλήρωση της διαδικασίας τακτοποίησης τμήματος της ακίνητης περιουσίας Α. & Θ. Βαλταδώρου (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 244/2016)
  9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση της υπ’αριθμ. 205/2016 απόφασης Οικονομικής Επιτροπής περί ακύρωσης χρηματικού εντάλματος προπληρωμής και απαλλαγής υπολόγου (Λ.Παρθένη) (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 245/2016)
  10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση αποφάσεων δημάρχου για απευθείας ανάθεση καυσίμων κίνησης μέχρι την ολοκλήρωση του δεύτερου διαγωνισμού καυσίμων Δήμου Καρδίτσας και φορέων του έτους 2016 (εισ.: Γ. Αγγέλου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 246/2016)
  11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών διαγωνισμού για την προμήθεια ΥΛΙΚΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ “ΥΛΙΚΩΝ ΣΙΔΗΡΟΥ – ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ – ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ & ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ ΕΤΟΥΣ 2016” (δεύτερος διαγωνισμός) (εισ.: Ελ. Κατσαούνη)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 247/2016)
  12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πιστώσεων της 10ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού έτους 2016 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 248/2016)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 234/2016)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης χώρου για εγκατάσταση μέσων ψυχαγωγίας (Λουνα Παρκ) κατά τη διάρκεια της ετήσιας παραδοσιακής εμποροπανήγυρης
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 235/2016)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με μείωση του κατώτατου ορίου πρώτης προσφοράς για την εκμίσθωση του υπ’αριθμ. Ι-24 καταστήματος της Δημοτικής Αγοράς
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 236/2016)