22/11/2018

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με τροποποίηση της υπ’ αριθμ. 424/2018 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου ως προς την περιοχή παρέμβασης της πρότασης «ΑΝΟΙΚΤO ΚΕΝΤΡΟ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ» (εισ.: αντιδήμαρχος Β. Κουρκούνας)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με υπογραφή μνημονίου συνεργασίας και των παραρτημάτων του μεταξύ του Δήμου Καρδίτσας και του Επιμελητηρίου Καρδίτσας στο πλαίσιο της πρότασης «ΑΝΟΙΚΤO ΚΕΝΤΡΟ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ» στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Ανταγωνιστικότητα, Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία» στον Άξονα Προτεραιότητας: 01 «Ανάπτυξη επιχειρηματικότητας με Τομεακές προτεραιότητες», 01Σ «Ανάπτυξη επιχειρηματικότητας με Τομεακές προτεραιότητες (Στερεά Ελλάδα, Νότια Αιγαίο)» που συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ) με τίτλο «ΑΝΟΙΚΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΜΠΟΡΙΟΥ» (εισ.: αντιδήμαρχος Β. Κουρκούνας)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση παράτασης σύμβασης παροχής συμβουλευτικών υπηρεσιών για την προετοιμασία πρότασης με σκοπό την ενίσχυση της επιχειρηματικότητας στο Δήμο Καρδίτσας στο πλαίσιο της Δράσης του ΕΠΑΝΕΚ με κωδ. 098 (Α/Α ΟΠΣ: 2658) και τίτλο «ΑΝΟΙΚΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΜΠΟΡΙΟΥ» συνολικού Προϋπολογισμού 24.552,00€ € με ΦΠΑ 24% (εισ.: αντιδήμαρχος Β. Κουρκούνας)