11/01/2019

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση της 1ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας έτους 2019 (εισ.: αντιδήμαρχος Γ. Γούλας)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με τροποποίηση του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας για την ένταξη του Προγράμματος “Βοήθεια στο Σπίτι” σε οργανικές μονάδες του Δήμου Καρδίτσας (εισ.: αντιδήμαρχος Ιω. Σβάρνας)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανανέωση συμβάσεων προσωπικού με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου πλήρους απασχόλησης για την κάλυψη των αναγκών της πράξης «Κέντρο Κοινότητας Δήμου Καρδίτσας» του Υποέργου 2 «Λειτουργία Παραρτήματος στήριξης Ρομά Κέντρου Κοινότητας Δήμου Καρδίτσας» (εισ.: αντιδήμαρχος Ιω. Σβάρνας)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καταβολή εξόδων παράστασης στον πρόεδρο και αντιπρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ με επωνυμία “Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού και Αθλητισμού Καρδίτσας” (εισ.: αντιδήμαρχος Γ. Γούλας)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του 2ου Α.Π.Ε. του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΥΠΟΔΟΜΩΝ Δ.Ε. ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΜΠΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017» (εισ.: αντιδήμαρχος Κων. Ξυλομένος)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού κλήρωσης για την συγκρότηση επιτροπής προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου «ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΕΓΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ» (εισ.: αντιδήμαρχος Κων. Ξυλομένος)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού κλήρωσης για την συγκρότηση επιτροπής προσωρινής του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΣΤΗΝ Τ.Κ ΚΑΛΛΙΘΗΡΟΥ Δ.Ε ΙΤΑΜΟΥ» (εισ.: αντιδήμαρχος Κων. Ξυλομένος)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με συγκρότηση επιτροπής συντήρησης και επισκευής οχημάτων έτους 2019 (εισ.: Γ. Αγγέλου)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παροχή υπηρεσιών καθαριότητας σε κοινόχρηστο χώρο του Δήμου Καρδίτσας (ουρητήρια Δημοτικής Αγοράς) για το 2019 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος “Αναψυκτήριο πάρκου κυκλοφοριακής αγωγής” στην Τ.Κ Καλλιθήρου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παράταση συμβάσεων μίσθωσης των υπ’αριθμ. Ι-6 και Ι-7 καταστημάτων της Δημοτικής Αγοράς (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με υποβολή αιτήματος στην Ενιαία Αρχή Δημοσίων Συμβάσεων για απ’ευθείας ανάθεση προμήθειας καυσίμων (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)

13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή οφειλής από χρηματικό κατάλογο τελών και ΦΠΑ ύδρευσης της Τ.Κ Παλιουρίου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή οφειλών από χρηματικούς καταλόγους τελών άρδευσης της Τ.Κ Μακρυχωρίου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

15. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή και επαναβεβαίωση οφειλής από χρηματικό κατάλογο τελών άρδευσης της Δ.Κ Καρδιτσομαγούλας (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

16. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή και επαναβεβαίωση οφειλών από χρηματικούς καταλόγους δικαιωμάτων βοσκής της Τ.Κ Μακρυχωρίου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

17. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή και επαναβεβαίωση οφειλής από χρηματικό κατάλογο τελών και ΦΠΑ ύδρευσης της Τ.Κ Ξινονερίου και επιστροφή ποσού ως αχρεωστήτως καταβληθέντος (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

18. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή οφειλής από χρηματικό κατάλογο τροφείων του Α’ παιδικού σταθμού Καρδίτσας (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

19. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με διαγραφή προστίμων αυθαιρέτων κατασκευών λόγω ένταξης στο Ν. 4178/13 (εισ.: Περσ. Ράγκου)

20. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καταβολή αποζημίωσης σε υπάλληλο του Δήμου Καρδίτσας λόγω συνταξιοδότησης (Ν. Λυρίτση) (εισ.: Αθ. Κουκούλης)

21. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καταβολή αποζημίωσης σε υπάλληλο του Δήμου Καρδίτσας λόγω συνταξιοδότησης (Κων. Καραπέτσα) (εισ.: Αθ. Κουκούλης)

22. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καταβολή αποζημίωσης σε υπάλληλο του Δήμου Καρδίτσας λόγω συνταξιοδότησης (Γ. Φούκας) (εισ.: Αθ. Κουκούλης)