17/04/2015

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο για την τροποποίηση των κανονισμών ύδρευσης των πρώην Δήμων Ιτάμου, Καλλιφωνίου, Κάμπου και Μητρόπολης (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 126/2015)

2. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο για τον καθορισμό τέλους περισυλλογής και διαχείρισης αδέσποτων ζώων (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 127/2015)

3. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο για διόρθωση της υπ’αριθμ. 637/2014 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου σχετικά με καθορισμό φόρων, τελών και δικαιωμάτων του Δήμου Καρδίτσας έτους 2015 (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Μπακαλάκου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 128/2015)

4. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο για τον καθορισμό καταβολής ημερήσιου δικαιώματος πωλητών της λαϊκής αγοράς πώλησης βιολογικών προϊόντων για το έτος 2015 (εισ.: Νατ. Τζέλλου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 129/2015)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αποδοχή δωρεάς καλαθιών μικροαπορριμμάτων (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 130/2015)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αποδοχή δωρεάς της εκπονηθείσας μελέτης «Μελέτη Γεωλογικής Καταλληλότητας θυλάκων Αγ. Μηνά – Αγ. Παντελεήμονα του Δήμου Καρδίτσας» προς το Δήμο Καρδίτσας (εισ.: Σπ. Κουτσάφτης)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 131/2015)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης σε εκτέλεση δικαστικής απόφασης (εφημερίδα Επικαιρότητα) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 132/2015)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψηφίσεις πιστώσεων της 3ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 133/2015)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων διακήρυξης του έργου “Βελτιώσεις υποδομών Δ.Ε Μητρόπολης” (εισ.:Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 134/2015)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για το έργο “Βελτιώσεις υποδομών Δ.Ε Μητρόπολης” (εισ.:Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 123/2015)

11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων διακήρυξης του έργου “Βελτιώσεις υποδομών Τ.Κ της Δ.Ε Καρδίτσας” (εισ.:Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 135/2015)

12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για το έργο  “Βελτιώσεις υποδομών Τ.Κ της Δ.Ε Καρδίτσας” (εισ.:Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 124/2015)

13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απευθείας ανάθεση της εκτέλεσης του έργου “Αποκατάσταση βλαβών σε οικοδομές της Τ.Κ. Αμπελικού” και ψήφιση πίστωσης (εισ.:Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 136/2015)

14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για παροχή υπηρεσιών πιστοποίησης παιδικών χαρών του Δήμου Καρδίτσας  (εισ.:Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 125/2015)

15. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής του έργου “Συμπλήρωση ΦΟΠ στην οδό Τέρμα Φαναρίου” (εισ.:Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 137/2015)

16. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (Χαρ. Τσιλίκας) (εισ.: Αικ. Τσιλίκα)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 138/2015)

17. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων διακήρυξης για την εκμίσθωση του υπ’αριθμ. Ι-10 καταστήματος της Δημοτικής Αγοράς (εισ.:Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 139/2015)

18. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων διακήρυξης για την εκμίσθωση αγροτεμαχίου στη Δ.Κ Καρδιτσομαγούλας (εισ.:Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 140/2015)

ΘΕΜΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 121/2015)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψηφίσεις πιστώσεων κωδικών του προϋπολογισμού
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 122/2015)