30/04/2013

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό του δικηγόρου Δ.Σ.Α κ. Ηλ. Σπινάσα, ως πληρεξουσίου δικηγόρου του Δήμου Καρδίτσας για την υποστήριξη της υπ'αριθμ. 12/2009 έφεσης του πρώην Δήμου Ιτάμου κατά του πρώην Δήμου Φουρνά Ευρυτανίας και της υπ'αριθμ. 85/2009 οριστικής απόφασης του Μονομελούς Πρωτοδικείου Ευρυτανίας ενώπιον του Εφετείου Λαμίας και έγκριση των μέχρι τώρα ενεργειών του (εισ.: Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής190/2013)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό αντιτίμου για την παραχώρηση χώρου για εγκατάσταση περιπτέρου πώλησης γλυκισμάτων (Τιμ. Φώτης) (εισ.: Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 191/2013)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση εκπόνησης της μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων για την έκδοση αδειών χρήσης νερού “Υδροληψία από ποτάμια και τεχνητούς συλλεκτήρες για την άρδευση εκτάσεων στις Δημοτικές Ενότητες Καρδίτσας και Μητρόπολης του Δήμου Καρδίτσας” (εισ.: εντετ. σύμβουλος Αθ. Μαρκινός)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 192/2013)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση εκπόνησης της μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων για την έκδοση αδειών χρήσης νερού “Υδροληψία από τον ποταμό Καλέντζη και τον ποταμό Καράμπαλη για την άρδευση εκτάσεων του Δήμου Καρδίτσας” (εισ.: εντετ. σύμβουλος Αθ. Μαρκινός)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 193/2013)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση εκπόνησης των μελετών Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων για την έκδοση αδειών χρήσης νερού των αρδευτικών γεωτρήσεων της Δημοτικής Ενότητας Ιτάμου του Δήμου Καρδίτσας (εισ.: εντετ. σύμβουλος Αθ. Μαρκινός)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 194/2013)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση εκπόνησης των μελετών Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων για την έκδοση αδειών χρήσης νερού των αρδευτικών γεωτρήσεων της Δημοτικής Ενότητας Κάμπου του Δήμου Καρδίτσας (εισ.: εντετ. σύμβουλος Αθ. Μαρκινός)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 195/2013)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση εκπόνησης της μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων για την έκδοση αδειών χρήσης νερού “Υδροληψία από τον ποταμό Λείψιμο και το συλλεκτήρα Ιταλικό για την άρδευση εκτάσεων του Δήμου Καρδίτσας” (εισ.: εντετ. σύμβουλος Αθ. Μαρκινός)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 196/2013)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση εσόδων εξόδων και στοιχείων ισολογισμού Δ' τριμήνου 2012 (εισ.: Ακρ. Πόλλη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 197/2013)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό τιμής μονάδας για προσκύρωση δημοτικής έκτασης στην ιδιοκτησία Κουκόσια Σοφίας (εισ.: Γ. Ζαρακότας)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 198/2013)

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Όποιος από τα τακτικά μέλη αδυνατεί να παρευρεθεί στη συνεδρίαση, παρακαλείται να ενημερώσει έγκαιρα το Τμήμα Υποστήριξης Πολιτικών Οργάνων.

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θέματος εκτός ημερήσιας διάταξης.
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 188/2013)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για προμήθεια καλωδίων και υλικών αντλιοστασίων για την αντικατάστασή τους από κλοπή.
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 189/2013)