14/04/2016

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με τροποποίηση κανονιστικής απόφασης που αφορά την ελεγχόμενη στάθμευση στην πόλη της Καρδίτσας (εισ.: αντιδήμαρχος Ελ. Αντωνίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 86/2016)

2. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με τη λειτουργία δανειστικής δημοτικής βιβλιοθήκης σχολικών βοηθημάτων, ελληνικών και ξενόγλωσσων βιβλίων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Καρδίτσας και έγκριση κανονισμού (εισ.: αντιδήμαρχος Ελ. Αντωνίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 87/2016)

3. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί του σχεδίου κανονισμού λειτουργίας λαϊκών αγορών (εισ.: αντιδήμαρχος Κων. Ψημμένος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 88/2016)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με άσκηση αίτησης αναίρεσης κατά της υπ’αριθμ. 327/2015 απόφασης του Τριμελούς Εφετείου Λάρισας (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 89/2016)

5. Eισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί των αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού και στοιχείων ισολογισμού Δ’ τριμήνου 2015 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 90/2016)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση έκθεσης επίτευξης στόχων Α’ τριμήνου 2016 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 92/2016)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης σε εκτέλεση δικαστικής απόφασης (Πολύζος – Παπαλίτσας Ο.Ε) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 93/2016)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πιστώσεων κωδικών του προϋπολογισμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 91/2016)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγου για τις ανάγκες του προγράμματος “Στέγαση και Επανένταξη” (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 94/2016)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας του διαγωνισμού καυσίμων – λιπαντικών του Δήμου Καρδίτσας έτους 2016 (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 95/2016)

11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την κατασκευή του έργου «ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΦΩΤΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 96/2016)

12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την κατασκευή του έργου «ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΕΓΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 97/2016)

13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων δημοπράτησης του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ ΙΤΑΜΟΥ – ΚΑΛΛΙΦΩΝΙΟΥ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 98/2016)

14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου (αποθηκευτικού χώρου) επί της πλατείας Πλαστήρα (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 99/2016)

15. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση ή μη των πρακτικών δημοπρασίας για εκμίσθωση αγροτεμαχίων στην Τ.Κ Γεωργικού (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 100/2016)

16. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με μείωση του κατώτατου ορίου πρώτης προσφοράς για εκμίσθωση του υπ’αριθμ. Ι-24 καταστήματος της Δημοτικής Αγοράς (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 101/2016)

17. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων δημοπράτησης για εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στην Τ.Κ Μυρίνης για εγκατάσταση κτηνοτροφικής μονάδας (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 102/2016)

18. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων δημοπράτησης για εκμίσθωση των υπ’αριθμ. Κ-8 & Κ-9 καταστημάτων της Δημοτικής Λαχαναγοράς (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 103/2016)

19. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων δημοπράτησης για εκμίσθωση δύο κενωθέντων περιπτέρων (εισ.: Νατ. Τζέλλου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 104/2016)

20. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 5ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 105/2016)