Τσικνοπέμπτη στον Α’ & Β’ Βρεφονηπιακό Σταθμό του Δήμου Καρδίτσας

12/02/2018

Μια υπέροχη Τσικνοπέμπτη πέρασαν όσοι βρέθηκαν στον Α’ & Β’ Βρεφονηπιακό Σταθμό του Δήμου Καρδίτσας. Τα παιδιά και το προσωπικό του Σταθμού τίμησαν για άλλη μια χρονιά τους αφανείς ήρωες της οικογένειας: τις γιαγιάδες και τους παππούδες τους. Σε μια κατάμεστη αίθουσα από κόσμο κι από κέφι, τα παιδιά διασκέδασαν τους καλεσμένους με τραγούδια, παιχνίδια και χορούς. Μικροί και μεγάλοι χόρεψαν γύρω από το παραδοσιακό γαϊτανάκι. Έξω στην αυλή η τσίκνα από τα σουβλάκια και τα λουκάνικα συμπλήρωνε το εορταστικό κλίμα της Τσικνοπέμπτης, έχοντας σύμμαχο τον καλό καιρό.

Μετά το τέλος της γιορτής τόσο οι γονείς και οι παππούδες, αλλά και ο Δήμαρχος Φ. Αλεξάκος και ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Ι. Σβάρνας οι οποίοι παρευρέθηκαν, γεύτηκαν όλοι μαζί τα ωραία εδέσματα που υπήρχαν στον πλούσιο μπουφέ, προσφορά των προσκεκλημένων και του προσωπικό του Σταθμού. Στο τέλος της εκδήλωσης τα παιδιά χάρισαν από ένα μικρό αναμνηστικό στους παππούδες και τις γιαγιάδες, ανταλλάσοντας ευχές να ξαναζήσουν και του χρόνου τέτοιες στιγμές.

ΚΑΛΗ ΑΠΟΚΡΙΑ!!!

Σχετικά έγγραφα