11/06/2015

Σημαντική η συνεισφορά των επιχειρήσεων εστίασης που προσφέρουν τις αδιάθετες μερίδες φαγητού στο Σπίτι της Αγάπης,
καθώς και της Γαλακτοβιομηχανίας ΤΡΙΚΚΗ που πρόσφερε γαλακτοκομικά προϊόντα

Με διανομές δεμάτων με τρόφιμα, ρούχα και παιχνίδια σε άπορους συμπολίτες  εγγεγραμμένους στο κοινωνικό μητρώο απόρων του Δήμου συνεχίστηκαν το τελευταίο διάστημα οι δράσεις υποστήριξης ευπαθών κοινωνικών ομάδων που υλοποιεί ο Δήμος Καρδίτσας μέσω της Αντιδημαρχίας Αλληλεγγύης- Ειδικών Πληθυσμιακών Ευπαθών Ομάδων- Εθελοντισμού

Ειδικότερα  προσέφερε  σαράντα τρία (43) δέματα με τρόφιμα, καθώς επίσης εκατόν ένα (101) δεματάκια με ρούχα , παιχνίδια κ.α.

Ιδιαίτερα σημαντική ήταν η προσφορά της συνεταιριστικής βιομηχανίας γάλακτος ΤΡΙΚΚΗ, η οποία σε πρώτη φάση διέθεσε κουπόνια, με τα οποία οι εγγεγραμμένοι στο μητρώο απόρων δημότες προμηθεύτηκαν δωρεάν (620) γαλακτοκομικά προϊόντα.

Ο Δήμος Καρδίτσας ευχαριστεί την γαλακτοβιομηχανίας ΤΡΙΚΚΗ για την προσφορά της, η οποία αναμένεται να έχει και συνέχεια.

Συνεχής είναι πλέον και η συμμετοχή των τοπικών επιχειρήσεων εστίασης και κέτεριγκ στην προσπάθεια αξιοποίησης των αδιάθετων μερίδων φαγητού, καθώς το τελευταίο τετράμηνο ( Φεβρουάριος-Μάρτιος-Απρίλιος – Μάιος) δόθηκαν στο  Σπίτι της Αγάπης για τη σίτιση άπορων συμπολιτών,  δύο χιλιάδες οκτακόσιες πενήντα πέντε (2.855) μερίδες .

Θα θέλαμε επίσης να ευχαριστήσουμε όλους τους χορηγούς  και τους φορείς της πόλης μας,  καθώς και τους εθελοντές μας,  διότι χωρίς αυτούς, δεν θα μπορούσαμε να προσφέρουμε στιγμές αγάπης στους συμπολίτες μας.