13/01/2016

Το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Καρδίτσας τα φετινά Χριστούγεννα κάλυψε τις ανάγκες των ωφελούμενων του σε τρόφιμα και άλλα είδη πρώτης ανάγκης για τις γιορτινές ημέρες.

Για να συγκεντρωθούν όλα τα παραπάνω είδη (βιβλία, παιχνίδια, γραφική ύλη, τρόφιμα είδη προσωπικής υγιεινής κ.λπ) συνέβαλαν φορείς και μεμονωμένα άτομα που θέλουμε να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα για την προσφορά τους και την αρωγή τους στην προσπάθειά μας να στηρίξουμε συμπολίτες μας που ζούν κάτω από τα όρια της φτώχιας.

Αναλυτικότερα ευχαριστούμε :

Η προσπάθεια μας αυτή συνεχίζεται όλο το χρόνο και οι προσφορές γίνονται δεκτές όλο το χρόνο . Τηλ. επικοινωνίας: 2441350719 κ. Αντωνίου Αντιδήμαρχος Εθελοντισμού και Ευάλωτων Κοιν. Ομάδων, καθώς και 2441354716 κ. Καφαντάρη Κοιν. Λειτουργό, Προϊσταμένη του τμήματος Μέριμνας της Δ/νσης Κοιν. Πολιτικών και Δημόσιας Υγείας.