02/07/2015

ΔΗΜΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ                                      Καρδίτσα  2-7-2015
                                                                                                    Αρ. Πρωτ. Οικ:2650
Ταχ. Δ/νση: Σαρανταπόρου 140
Τ.Κ: 431 00                                                                                   ΠΡΟΣ: ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΚΟΙΝΟ

ΘΕΜΑ: «ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΩΝ ΕΠΙΠΤΩΣΕΩΝ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΧΩΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΙΣΤΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΤΗΣ Δ.Ε. ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ»

Σας γνωστοποιούμε ότι σήμερα την 2/7/2015, αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα του Δήμου Καρδίτσας η Στρατηγική Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΣΜΠΕ) (τεύχη και σχέδια) της μελέτης με τίτλο «Μελέτη Σχέδιο Χωρικής Οικιστικής Οργάνωσης Ανοιχτής Πόλης (ΣΧΟΟΑΠ) Δήμου Μητρόπολης Νομού Καρδίτσας».

Παρακαλούμε το ενδιαφερόμενο κοινό να διατυπώσει τις απόψεις του εγγράφως και ενδεχομένως ηλεκτρονικά μέσα σε προθεσμία τριάντα (30) ημερών από τη δημοσίευση της ανακοίνωσης αυτής, όπως προβλέπεται από το άρθρο 7 της ΚΥΑ αρ. ΥΠΕΧΩΔΕ/ΕΥΠΕ/οικ. 107017/2006 (ΦΕΚ 1225/Β).

Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε περαιτέρω διευκρίνιση ή πληροφορία (Δ/νση Υπηρεσίας Δόμησης, Σαρανταπόρου 140, Καρδίτσα, κα. Μούστου Φωτεινή, τηλ. 24413 54842).

Ε.Δ.                                                                Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
Χρον.Αρχ.
Φ.ΣΧΟΟΑΠ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΣ                        ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ ΡΑΓΚΟΥ