01/02/2016

Το μπλόκο της Νίκαιας επισκέφθηκε ο Δήμαρχος κ. Φωτ. Αλεξάκος

agrotesΤη συμπαράσταση της Δημοτικής Αρχής του Δήμου Καρδίτσας προς τον αγροτικό κόσμο της περιοχής μας που βρίσκονται σε κινητοποίηση διαρκείας διαμαρτυρόμενοι για τις ρυθμίσεις που προωθεί η κυβέρνηση στο ασφαλιστικό και φορολογικό, εξέφρασε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Φωτ. Αλεξάκος, επισκεπτόμενος το μπλόκο της Νίκαιας.

Το Δήμαρχο συνόδευαν οι Αντιδήμαρχοι κ.κ. Σωτ. Μπακαλάκου και Δημ. Αραμπατζής και οι Δημοτικοί Σύμβουλοι κ.κ. Ι. Σβάρνας και Αλκ. Κολοκύθα.

Κατά την επίσκεψή του ο κ. Αλεξάκος είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με τους αγρότες μεταφέροντάς τους και το μήνυμα συμπαράστασης στον δίκαιο αγώνα τους που εξέφρασε το Δημοτικό Συμβούλιο, κατά την τελευταία του συνεδρίαση, όπου αποφασίστηκε και η έκδοση σχετικού ψηφίσματος.