Εκπροσώπηση του Δήμου Καρδίτσας στην εκδήλωση για τα 35 χρόνια του ΟΑΣΠ

31/10/2017
Αίθουσα τελετών του ΕΚΠΑ

Εκδήλωση με αφορμή την 35η επέτειο από την ίδρυση του Οργανισμού Αντισεισμικού Σχεδιασμού και Προστασίας, πραγματοποιήθηκε στις 31.10.2017 στην κατάμεστη αίθουσα τελετών του ΕΚΠΑ, παρουσία του ΠτΔ, Προκόπη Παυλόπουλου, Υπουργών, διακεκριμένων επιστημόνων που διατέλεσαν Πρόεδροι του ΟΑΣΠ ή στελέχωσαν τις Επιστημονικές Επιτροπές του Οργανισμού και πλήθους εκπροσώπων της Πολιτικής Προστασίας, της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, του Στρατού, των Σωμάτων Ασφαλείας, της Ακαδημαϊκής Κοινότητας και πλήθους κόσμου.

Στην εκδήλωση για τον ΟΑΣΠ, Πρόεδρος του οποίου είναι ο Καρδιτσιώτης Δρ. Ευθύμης Λέκκας, παραβρέθηκαν εκ μέρους του Δήμου Καρδίτσας ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών και Πολεοδομίας – Περιβάλλοντος του Δήμου Καρδίτσας, κ. Κων/νος Ξυλομένος με τα υπηρεσιακά στελέχη Ν. Τζέλλου και Μ. Νταφοπούλου, καθώς και ο κ. Ιωάννης Παπαϊωάννου, υπεύθυνος του προγράμματος “Karditsa Earthquake Project – Σχολεία εν Δράσει” του 1ου ΕΠΑΛ Καρδίτσας.