Δράσεις αλληλεγγύης και εθελοντισμού από το Δήμο Καρδίτσας

11/12/2014

48 τόνοι πορτοκάλια διανεμήθηκαν στους εγγεγραμμένους στο  Κοινωνικό Μητρώο Απόρων,
στους οποίους θα δοθούν και τα είδη που συγκεντρώθηκαν στην εκδήλωση των Παιδικών και Βρεφονηπιακών Σταθμών του Δήμου

Ο Δήμος Καρδίτσας μέσω της Αντιδημαρχίας Αλληλεγγύης- Ειδικών Πληθυσμιακών Ευπαθών Ομάδων – Εθελοντισμού προσέφερε 48 τόνους φρούτα  (πορτοκάλια) σε 2.000 οικογένειες, οι οποίες είναι εγγεγραμμένες στο Κοινωνικό Μητρώο Απόρων

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε για μία ακόμα φορά τους εθελοντές που κατέβαλαν κάθε δυνατή προσπάθεια για να ολοκληρωθεί απρόσκοπτα η διανομή, καθώς και τη μεταφορική εταιρία ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ, οι οποίοι ήταν πολύτιμοι αρωγοί και βοήθησαν σημαντικά στο έργο μας.
Επίσης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά την Δ/ντρια κ.Τζέλλου Λίνα και το προσωπικό των Παιδικών και Βρεφονηπιακών Σταθμών του Δήμου Καρδίτσας, για την συλλογή τροφίμων – παιχνιδιών – σχολικών ειδών – παιδικών ρούχων, τα οποία έφεραν καθ' υπόδειξή της στο Παυσίλυπο, το απόγευμα της Τετάρτης 10/12 οι γονείς των παιδιών που συμμετείχαν στην πολύ ωραία εκδήλωση που  πραγματοποιήθηκε με αφορμή την ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.
Τα είδη που παραλάβαμε θα δοθούν τις Άγιες Ημέρες των Χριστουγέννων στους συμπολίτες μας, οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι στο Κοινωνικό Μητρώο Απόρων και η συλλογή – μεταφορά των πραγμάτων έγιναν από εθελοντές του τμήματός μας.
” δήλωσε σχετικά η  Αντιδήμαρχος  Αλληλεγγύης- Ειδικών Πληθυσμιακών Ευπαθών Ομάδων – Εθελοντισμού κ. Ελ. Αντωνίου