20/10/2016

Στο πλαίσιο του έργου “Αποκατάσταση οδικού δικτύου Δήμου Καρδίτσας” προϋπολογισμού 700.000 € που βρίσκεται σε εξέλιξη

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκεται το έργο “Αποκατάσταση οδικού δικτύου Δήμου Καρδίτσας” προϋπολογισμού 700.000 €, το οποίο χρηματοδοτείται από πιστώσεις του Προγράμματος Δημοσίων Έργων και περιλαμβάνει παρεμβάσεις σε δημοτικούς δρόμους με σκοπό την ανακατασκευή τους, καθώς και την πλήρη κατασκευή οδοποιίας.

asfaltostrwsiΟ αρμόδιος Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών και Πολεοδομίας κ. Απ. Καπράνας πραγματοποίησε την Τετάρτη 19/10 αυτοψία στις εργασίες διάνοιξης και ασφαλτόστρωσης των οδών Ζ. Σκάρου και Παπαλεωνίδα που ολοκληρώνονται, ενώ το επόμενο διάστημα προγραμματίζονται εργασίες σε άλλους δημοτικούς δρόμους

Υπενθυμίζεται οτι για τους δρόμους που έχουν ασφαλτοτάπητα ο οποίος έχει φθαρεί, προβλέπεται να γίνουν τα εξής:

Για τους δημοτικούς δρόμους που είναι κατασκευασμένοι με κρασπεδορείθρα και 3Α προβλέπεται να γίνουν τα εξής:

Για τους δημοτικούς δρόμους για τους οποίους δεν έχει γίνει καμία παρέμβαση στο οδόστρωμα προβλέπεται να γίνουν τα εξής:

Στο πλαίσιο του έργου θα εκτελεστούν επίσης και εργασίες πλακοστρώσεων πεζοδρομίων με τσιμεντόπλακες.