20/03/2014

Τον απολογισμό του έργου της τριετίας 2011-2013 θα παρουσιάσει η Δημοτική Αρχή Καρδίτσας κατά τη διάρκεια εκδήλωσης που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 23/3 και ώρα 11:00 π.μ. στην αίθουσα του Δημοτικού Κινηματοθεάτρου Καρδίτσας.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Κων. Παπαλός αναμένεται να αναφερθεί στη συλλογική προσπάθεια που καταβλήθηκε από την Δημοτική Αρχή, από την ανάληψη των καθηκόντων της μέχρι και σήμερα,  για την οικονομική εξυγίανση του Δήμου, την αποκατάσταση της αξιοπιστίας και της φερεγγυότητάς του, αλλά και την διοικητική του ανασυγκρότηση.

Παράλληλα θα γίνει παρουσίαση των έργων, των δράσεων και των παρεμβάσεων  που υλοποιήθηκαν ή δρομολογήθηκαν το παραπάνω διάστημα από τη Δημοτική Αρχή για την αναβάθμιση της ποιότητας ζωής των δημοτών.

Καλούνται όλοι οι δημότες του Δήμου Καρδίτσας να παραβρεθούν.