29/03/2013

??????????????????????????????? Αποτελεσματική ήταν η σημαντική παρέμβαση που έκαναν τεχνικά συνεργεία και μηχανήματα της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Καρδίτσας στην γέφυρα Μαυρονερίου της Τοπικής Κοινότητας Καλλιφωνίου, η οποία είχε υποστεί σοβαρή διάβρωση στο δυτικό βάθρο της.

Ειδικότερα, με τις υποδείξεις μηχανικών του Δήμου, αποκαταστάθηκαν πλήρως οι ζημιές στη γέφυρα, η οποία θα δοθεί στην κυκλοφορία με την ολοκλήρωση των τελευταίων εργασιών ομαλοποίησης του οδοστρώματος.

Την γέφυρα επισκέφθηκε χθες ο αρμόδιος για τη Δημοτική Ενότητα Καλλιφωνίου Αντιδήμαρχος Πρασίνου και Περιβάλλοντος κ. Θωμάς Κατσιαβάρας, ο οποίος ενημερώθηκε από τους υπεύθυνους των συνεργείων για τις εργασίες που βρίσκονταν σε εξέλιξη.