22/08/2014

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

ΑΝΑΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΕΩΝ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση της υπ' αριθμ. 121/10.09.2013 προέγκριση ίδρυσης “Επιχείρηση Αναψυχής (κεφενείο)” του Νικολάου Χαλάτση του Κων/νου, στην Τοπική Κοινότητα Νεράϊδας του Δήμου Καρδίτσας. (εισ.:κ. Αθανασίου)

2.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση της υπ' αριθμ. 244/15.11.2013 προέγκριση ίδρυσης “Επιχείρηση Λιανικού και Χονδρικού εμπορίου (Παντοπωλείο)” της Παπανικολάου Όλγας του Αθανασίου, στην Τοπική Κοινότητα Ξυνονερίου του Δήμου Καρδίτσας. (εισ.:κ. Αθανασίου)

3.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση της υπ' αριθμ. 193/09.10.2013 προέγκριση ίδρυσης “Επιχείρηση Μαζικής Εστίασης και Επιχείρηση Αναψυχής” της Μαλιώρα Αικατερίνης του Χρήστου, στην Τοπική Κοινότητα Προδρόμου του Δήμου Καρδίτσας. (εισ.:κ. Αθανασίου)

ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΑΝΟΙΧΤΑ

4.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προσωρινή ανάκληση άδειας λειτουργίας καταστήματος “Καφετέρια (Επιχείρηση Αναψυχής)”,  του Βασιλείου Ακρίβου του Θωμά που βρίσκεται στην οδό Βάλβη 11 στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)

ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΡΑΠΕΖΟΚΑΘΙΣΜΑΤΩΝ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

5.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προσωρινή ανάκληση άδειας λειτουργίας καταστήματος “Επιχείρηση Αναψυχής” με την επωνυμία “SIX BAR”,  της Κορομπίλια Βαϊας του Χρήστου που βρίσκεται στην οδό Τερτίπη 25 & Σμύρνης στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)

6.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προσωρινή ανάκληση άδειας λειτουργίας καταστήματος “Επιχείρηση Αναψυχής προσφοράς κατά κύριο λόγο οινοπνευματωδών ποτών” με την επωνυμία “PAPA DOBLE”,  του Κρανίτσα Βασιλείου του Φωτίου που βρίσκεται στην οδό Τερτίπη & Σμύρνης στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)

7.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προσωρινή ανάκληση άδειας λειτουργίας καταστήματος “Επιχείρηση Αναψυχής” με την επωνυμία “ΤΟΣΟ ΔΑ”,  της Αβραμοπούλου Ζωής του Ναούμ που βρίσκεται στην οδό Τερτίπη & Σμύρνης στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)

8.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προσωρινή ανάκληση άδειας λειτουργίας καταστήματος “Επιχείρηση Αναψυχής- Επιχείρηση μαζικής εστίασης παροχής και προσφοράς προχείρου γεύματος” της Δεμίρη Ελεάνας του Κων/νου που βρίσκεται στην οδό Ελ. Βενιζέλου και Καραϊσκάκη στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)

9.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προσωρινή ανάκληση άδειας λειτουργίας καταστήματος “Καφέ- Ουζερί”  της Τσιώλη Σταυρούλας του Νικολάου που βρίσκεται στην οδό Κολοκοτρώνη 3 στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)

10.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προσωρινή ανάκληση άδειας λειτουργίας καταστήματος “Επιχείρηση Αναψυχής” του Λαγού Χρήστου του Κων/νου που βρίσκεται στην οδό Δ. Εμμανουήλ 1 στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)

ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΙ (ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΚΥΑ 36873/2007 ΦΕΚ Β' 1364/2007)

11.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προσωρινή ανάκληση άδειας λειτουργίας καταστήματος “Παιδότοπος- Κυλικείου” της Γουναροπούλου Μαρίνας του Στυλιανού που βρίσκεται στην οδό Καραϊσκάκη 78 & Κρέσνας στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)

12.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με προσωρινή ανάκληση άδειας λειτουργίας καταστήματος “Αναψυκτήριο (εποχιακώς λειτουργούντος)” με την επωνυμία “ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ” της Κουρσόβαλη Φωτεινής του Δημητρίου που βρίσκεται στο 1ο χιλ. Καρδίτσας- Καρδιτσομαγούλας στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)

13.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με κοπή δέντρου στα Εργατικά Αγίου Φανουρίου, μετά από αίτηση περιοίκων.(εισ.:κ. Σπυροπούλου)

14.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην άρση της σήμανσης της οδού Λεπενιώτη (κάθετη της οδού Κατσαντώνη), μετά από αίτηση του κ. Κωστή Κων/νου.(εισ.:κ.Ελευθερίου)

Πρακτικό ματαίωσης 8ης συνεδρίασης της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Η προγραμματισθείσα για σήμερα 27-8-2014 τακτική συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής, ματαιώνεται λόγω έλλειψης του απαιτούμενου για την απαρτία αριθμού μελών, ήτοι πέντε μέλη. Ειδικότερα, κατά την προκαθορισμένη ώρα έναρξης της συνεδρίασης (09.30 π.μ) παρών ήταν ο αντιπρόεδρος της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής, κ. Γιοβάνης Γεώργιος  ήτοι ένα μέλος, απόντων των λοιπών τακτικών και αναπληρωματικών μελών.

Το παρόν συντάσσεται αυθημερόν για ενημέρωση του αρχείου πρακτικών και αποφάσεων της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής, έτους 2014

Καρδίτσα 28-8-2014

Ο ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ