15/12/2017

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί του εσωτερικού κανονισμού λειτουργίας της δομής παροχής βασικών αγαθών “Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Καρδίτσας” (εισ.: Αθ. Πέτσα)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 464/2017)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παροχή νομικής στήριξης σε αιρετό του Δήμου Καρδίτσας (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 465/2017)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπανών πάγιας προκαταβολής του κ. Δημάρχου και απαλλαγή υπολόγου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 466/2017)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπανών πάγιας προκαταβολής προέδρων Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων και απαλλαγή υπολόγων (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 467/2017)
  5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση απολογιστικών στοιχείων μηνός Νοεμβρίου 2017 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 468/2017)
  6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση και διάθεση πιστώσεων κωδικών του προϋπολογισμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 469/2017)
  7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση και διάθεση πιστώσεων για εκτός έδρας μετακινήσεις υπαλλήλων (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 470/2017)
  8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με επανακαθορισμό των όρων εκμίσθωσης του δημοτικού καταστήματος “Αναψυκτήριο” που βρίσκεται στο άλσος Παπαράντζας (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 471/2017)
  9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης για διατήρηση κτηνοτροφικής εγκατάστασης – κατάλυμα ζώων γ’ κατηγορίας που βρίσκεται στην Τ.Κ. Ξινονερίου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 472/2017)
  10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με μείωση κατώτατου ορίου πρώτης προσφοράς για διεξαγωγή δημοπρασίας εκμίσθωσης οικοπέδων της Τ.Κ Ρούσσου κατόπιν διεξαγωγής δύο άγονων δημοπρασιών (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 473/2017)
  11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με μείωση κατώτατου ορίου πρώτης προσφοράς για διεξαγωγή δημοπρασίας εκμίσθωσης αγροτεμαχίων της Τ.Κ Μητρόπολης κατόπιν διεξαγωγής τριών άγονων δημοπρασιών (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 474/2017)
  12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού (Ι) της δημοπρασίας για την κατασκευή του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΥΠΟΔΟΜΩΝ Δ.Ε. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΕΤΟΥΣ 2017 – Β΄ΦΑΣΗ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 475/2017)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 460/2017)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικού κατακύρωσης του διαγωνισμού προμήθειας τροφίωμν για την υπηρεσία Κοινωνικής Πολιτικής, Παιδείας και Πολιτισμού
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 461/2017)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση όρων διακήρυξης πανελλήνιου αρχιτεκτονικού διαγωνισμού ιδεών με τίτλο: “Αρχιτεκτονική Ανάπλαση και αξιοποίηση του περιβάλλοντος χώρου του πρώην Στρατοπέδου Λουμάκη στην Καρδίτσα”
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 462/2017)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αποδοχή προσφοράς για δωρεάν σύνταξη στατικής μελέτης μεταλλικών κλιμάκων προσθήκης κατ’επέκταση στο κτίριο του πρώην 1ου Λυκείου για τη μετατροπή του σε Δημαρχείο
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 463/2017)