17/11/2017

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας σε δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για παράσταση ενώπιον του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Τρικάλων και αντίκρουση προσφυγής κατά του Δήμου Καρδίτσας (Δικάσιμος 24-11-2017) (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 412/2017)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας σε δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για παράσταση ενώπιον του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Τρικάλων και αντίκρουση προσφυγής απευθυνομένης και κατά του Δήμου Καρδίτσας (Δικάσιμος 24-11-2017) (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 413/2017)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση απολογιστικών στοιχείων μηνός Οκτωβρίου 2017 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 414/2017)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση και διάθεση πιστώσεων κωδικών του προϋπολογισμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 415/2017)
  5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπάνης και ψήφιση διάθεσης πίστωσης πολυετούς δαπάνης για τη προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών Δήμου Καρδίτσας και φορέων του, έτους 2018 (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 416/2017)
  6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με συγκρότηση επιτροπής διενέργειας, αξιολόγησης παρακολούθησης, εξέτασης ενστάσεων διαγωνισμού για τα καύσιμα – λιπαντικά Δήμου Καρδίτσας και φορέων του, έτους 2018 (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 417/2017)
  7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση όρων, ενδεικτικού προϋπολογισμού, τεχνικών προδιαγραφών για την προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών Δήμου Καρδίτσας και φορέων του, έτους 2018 (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 418/2017)
  8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων διακήρυξης δημοπρασίας για τη μίσθωση ακινήτου ή περισσότερων συνεχόμενων στα πλαίσια υλοποίησης του προγράμματος ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ Τ.Ε.Β.Α 2014 – 2020 ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (εισ.: Νατ. Τζέλλου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 419/2017)
  9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των όρων διακήρυξης του έργου «ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ ΤΗΣ ΛΕΙΨΥΔΡΙΑΣ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 420/2017)
  10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών διαγωνισμού ανάθεσης προμήθειας τροφίμων για την υπηρεσία Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας και Πολιτισμού του Δήμου Καρδίτσας έτους 2017 (εισ.: Β. Τίγκας)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 421/2017)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 407/2017)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αποδοχή δωρεάς ενός δένδρου ελάτης για το στολισμό της κεντρικής πλατείας
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 408/2017)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (Χαρ. Τσιλίκας)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 409/2017)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παραχώρηση χώρου έναντι αντιτίμου στην κεντρική πλατεία για πραγματοποίηση προωθητικής ενέργειας της elpedison
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 410/2017)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αποδοχή της μετατροπής της ατομικής επιχείρησης του Τσίτρα Ιωάννη του Λαζάρου, αναδόχου της προμήθειας καυσίμων κίνησης και θέρμανσης Δήμου Καρδίτσας και φορέων του έτους 2017, σε Ανώνυμη Εταιρεία με την επωνυμία “ΜΙΝΩΑΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ”
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 411/2017)