08/09/2017

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 12ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας έτους 2017 (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 299/2017)
  2. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με καθορισμό τελών της ετήσιας παραδοσιακής εμποροπανήγυρης (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 300/2017)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση απολογιστικών στοιχείων μηνός Αυγούστου 2017 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 301/2017)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση και διάθεση πιστώσεων κωδικών της 11ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 302/2017)
  5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης δημοτικού ακινήτου «Αναψυκτήριο» στο άλσος Παπαράντζας (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 303/2017)
  6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης αγροτεμαχίων στη Δημοτική Κοινότητα Καρδιτσομαγούλας και στις Τοπικές Κοινότητες Αρτεσιανού και Ρούσσου (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 304/2017)
  7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάδειξη οριστικών αναδόχων για την προμήθεια καθαριστικών ειδών Δήμου Καρδίτσας και φορέων του έτους 2017 (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 305/2017)
  8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των όρων διακήρυξης για την κατασκευή του έργου «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 306/2017)
  9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού I του διαγωνισμού για την κατασκευή του έργου «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΟΔΙΚΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΡΟΥΣΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΚΑΤΑ ΜΗΚΟΣ ΤΟΥ ΠΟΤΑΜΟΥ ΚΑΡΑΜΠΑΛΗ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 307/2017)
  10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού I του διαγωνισμού για την κατασκευή του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΣΤΗΝ Τ.Κ.ΚΑΛΛΙΘΗΡΟΥ Δ.Ε. ΙΤΑΜΟΥ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 308/2017)
  11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού (ΙΙ) κατακύρωσης της δημοπρασίας για την κατασκευή του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΤΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΧΩΡΩΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 309/2017)
  12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού (ΙΙ) κατακύρωσης της δημοπρασίας για την κατασκευή του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΥΠΟΔΟΜΩΝ Δ.Ε.ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΜΠΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 310/2017)
  13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού (ΙΙ) κατακύρωσης της δημοπρασίας για την προμήθεια «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ 2017» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 311/2017)

ΘΕΜΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Έγκριση συζήτησης θέματος εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 297/2017)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση και διάθεση πιστώσεων κωδικών του προϋπολογισμού
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 298/2017)