18/10/2013

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την κατασκευή παραγκών και ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων και την διάθεση των χώρων της ετήσιας εμποροπανήγυρης (εισ.: Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 456/2013)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με δωρεάν παραχώρηση θέσεων στο χώρο της εμποροπανήγυρης σε τσιγγάνους δημότες (εισ.: Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 457/2013)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για εκτός έδρας μετακίνηση του δημοτικού συμβούλου Νικ. Μουζιούρα (εισ.: Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 458/2013)

4. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με έγκριση εσόδων εξόδων και στοιχείων ισολογισμού Γ' τριμήνου 2013 (εισ.: Ακρ. Πόλλη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 459/2013)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση απολογιστικών στοιχείων μηνός Σεπτεμβρίου 2013 (εισ.: Παν. Φουρλάνη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 460/2013)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των πρακτικών δημοπρασίας του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΣΤΗΝ Δ.Ε.ΚΑΜΠΟΥ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 450/2013)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των πρακτικών δημοπρασίας του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΣΤΗΝ Δ.Ε. ΚΑΛΛΙΦΩΝΙΟΥ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 451/2013)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για την κατασκευή του έργου «ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΧΩΡΩΝ ΑΝΑΨΥΧΗΣ ΣΤΙΣ Τ.Κ.ΜΑΚΡΥΧΩΡΙΟΥ ΚΑΙ Τ.Κ. ΜΥΡΙΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 452/2013)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΗΜΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ (ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΑ, ΧΗΜΙΚΑ κ.λ.π.)» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 453/2013)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης επί της ένστασης που υποβλήθηκε κατά της δημοπρασίας κατασκευής του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΣΤΗΝ Δ.Ε.ΙΤΑΜΟΥ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 454/2013)

11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για το έργο “Βιολογικός καθαρισμός Σαραντάπορου Νεράιδας” (εισ.:Δημ. Κωστάκης)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 455/2013)

12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση εκπόνησης: Τεχνική βοήθεια του Δήμου Καρδίτσας – Υποέργο Ι: “Εκπόνηση τοπογραφικής μελέτης κοινοχρήστων χώρων Δ.Ε Καλλιφωνίου” (Ε.Π Τεχνική Υποστήριξη Εφαρμογής 2007 – 2013) και ψήφιση σχετικής πίστωσης (εισ.:Δημ. Κωστάκης)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 461/2013)

13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση εκπόνησης: Τεχνική βοήθεια του Δήμου Καρδίτσας – Υποέργο ΙV: “Εκπόνηση αρχιτεκτονικής μελέτης κτιριακών έργων για την αναβάθμιση του 1ου Λυκείου Καρδίτσας σε Δημαρχείο” (Ε.Π Τεχνική Υποστήριξη Εφαρμογής 2007 – 2013) και ψήφιση σχετικής πίστωσης (εισ.:Δημ. Κωστάκης)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 462/2013)

14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση εκπόνησης: Τεχνική βοήθεια του Δήμου Καρδίτσας – Υποέργο VΙ: “Εκπόνηση μελέτης ενεργειακής αναβάθμισης κτιρίων και εγκαταστάσεων στο Δήμο Καρδίτσας” (Ε.Π Τεχνική Υποστήριξη Εφαρμογής 2007 – 2013) και ψήφιση σχετικής πίστωσης (εισ.:Δημ. Κωστάκης)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 463/2013)

15. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό των όρων δημοπράτησης του υποέργου 8 “Προμήθεια εξοπλισμού ειδικών σχολείων Τ.Ε 2ο Γυμνάσιο, Τ.Ε 4ο Γυμνάσιο, Τ.Ε 7ο Γυμνάσιο, Τ.Ε 4ο ΓΕΛ, Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας, Ειδικό Νηπιαγωγείο Καρδίτσας, Τ.Ε 7ο Δημοτικό Σχολείο, Τ.Ε 6ο Δημοτικό Σχολείο” (εισ.:Δημ. Κωστάκης)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 464/2013)

16. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών διαγωνισμού του υποέργου “Προμήθεια και τοποθέτηση υδραυλικών γερανών” του έργου “Υπογειοποιημένο Σύστημα Διαχείρισης Απορριμμάτων Δήμου Καρδίτσας” (εισ.: Γ. Γιαννουλάκη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 467/2013)

17. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με έγκριση κανονισμού που προσδιορίζει τις θέσεις των νέων υπόγειων κάδων που πρόκειται να τοποθετηθούν στην πόλη της Καρδίτσας στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου “Υπογειοποιημένο Σύστημα Διαχείρισης Απορριμμάτων Δήμου Καρδίτσας” (εισ.: Γ. Γιαννουλάκη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 468/2013)

18. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανανέωση του domain name “karditsa-city.gr” της ιστοσελίδας του Δήμου Καρδίτσας και ψήφιση σχετικής πίστωσης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 465/2013)

19. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για παροχή υπηρεσιών φύλαξης του Ξενώνα Μητρόπολης 4ου τριμήνου 2013 (εισ.:Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 466/2013)

20. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για εκμίσθωση αγροτεμαχίων στην Τ.Κ Δαφνοσπηλιάς Δ.Ε Καλλιφωνίου (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 469/2013)

21. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης αγροτεμαχίων σε Τοπικές Κοινότητες της Δ.Ε Ιτάμου (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 470/2013)

22. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης αγροτεμαχίων σε Τοπικές Κοινότητες της Δ.Ε Καλλιφωνίου (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 471/2013)

23. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης αγροτεμαχίων σε Τοπικές Κοινότητες της Δ.Ε Κάμπου (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 472/2013)

24. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης αγροτεμαχίων σε Τοπικές Κοινότητες της Δ.Ε Καρδίτσας (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 473/2013)

25. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων εκμίσθωσης αγροτεμαχίων σε Τοπικές Κοινότητες της Δ.Ε Μητρόπολης (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 474/2013)