18/09/2014

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψηφίσεις πιστώσεων της 13ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2014 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 405/2014)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για την καταβολή επιχορήγησης στον Δ.Ο.Π.Α.Κ, στα Εργαστήρια Τέχνης Δήμου Καρδίτσας και στο “Θεοδωρίδειο Κέντρο υποστήριξης για ανθρώπους με αναπηρία “ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ” (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 406/2014)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για την καταβολή υπολοίπου τόκων και ΦΠΑ λόγω διόρθωσης δικαστικής απόφασης (Σωτ. Βλάχος) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 407/2014)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για την καταβολή τόκων και λοιπών εξόδων σε εκτέλεση δικαστικής απόφασης (Κων. Τασιόπουλος) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 408/2014)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση της υπ'αριθμ. 345/2014 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής σχετικά με ψήφιση  πίστωσης σε εκτέλεση δικαστικής απόφασης (Κορομπίλης Ιω.- Γ. Φιλίππου Ο.Ε)  και νέα ψήφιση πίστωσης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 409/2014)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση της υπ'αριθμ. 346/2014 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής σχετικά με ψήφιση  πίστωσης σε εκτέλεση δικαστικής απόφασης (Κορομπίλης Ιω.- Γ. Φιλίππου Ο.Ε)  και νέα ψήφιση πίστωσης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 410/2014)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση της υπ'αριθμ. 347/2014 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής σχετικά με ψήφιση  πίστωσης σε εκτέλεση δικαστικής απόφασης (Αναστ. Σπυρίδης) και νέα ψήφιση πίστωσης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 411/2014)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση της υπ'αριθμ. 348/2014 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής σχετικά με ψήφιση  πίστωσης σε εκτέλεση δικαστικής απόφασης (Χρ. Τσινόπουλος) και νέα ψήφιση πίστωσης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 412/2014)

9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγων και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 413/2014)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και ενδεικτικού προϋπολογισμού για τη διενέργεια του διαγωνισμού σίτισης του Μουσικού Σχολείου Καρδίτσας, συγκρότηση της επιτροπής διενέργειας του διαγωνισμού και ψήφιση πίστωσης (εισ.: Μ. Μπάγκου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 414/2014)

11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πίστωσης για την προμήθεια εξοπλισμού ενεργειακής αναβάθμισης του Δημοτικού Κλειστού Γυμναστηρίου  (εισ.: Χαρ. Τσιλίκας)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 417/2014)

12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση εκπόνησης της μελέτης “Πίνακας υλοτομίας Καταφυγίου” και ψήφιση πίστωσης  (εισ.: Ελ. Νταβανά)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 415/2014)

13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση της εκτέλεσης του έργου “Εγκατάσταση υπόγειου συστήματος άρδευσης σε κοινόχρηστους διαμορφωμένους χώρους”  και ψήφιση πίστωσης (εισ.: Απ. Σπυροπούλου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 416/2014)