17/03/2017

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 5ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2017 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 91/2017)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπανών κωδικών του προϋπολογισμού έτους 2017 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 92/2017)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (Β. Βελεσιώτης) (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 93/2017)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης επί ένστασης που υποβλήθηκε κατά της υπ’αριθμ. 66/2017 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής από την εταιρεία ”Παπαγιάννης – Παυλάκη Ο.Ε.” και αφορά την ”Προμήθεια Υδραυλικών Υλικών και Υλικών Άρδευσης Δήμου Καρδίτσας” (εισ.: Β. Βασίλογλου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 90/2017)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 89/2017)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παραχώρηση του αύλειου χώρου του πρώην 1ου Λυκείου για προσωρινή εγκατάσταση και λειτουργία λουνα-παρκ
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 94/2017)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (Χαρ. Τσιλίκας)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 95/2017)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για έκδοση πιστοποιητικού καταχώρισης εγγραπτέας πράξης από το Κτηματολογικό Γραφείο Καρδίτσας (B. Ανυφαντής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 96/2017)