11/11/2013

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με εξέταση ενστάσεων κατά της υπ' αριθμ. 15/2012 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου που αφορά στην αντιμετάθεση τμήματος κοινοχρήστου χώρου και ιδιοκτησίας στα ΟΤ 749-751 της επέκτασης Αγ. Νικολάου (Ζαχαρή Ευαγγελή).(εισ.:κ. Κουτσάφτης)
(Απόφαση ΕΠΖ 236/2013)

2.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με μετατόπιση χάραξης πεζοδρόμου μεταξύ των ΟΤ 472α και 472β παρόδου της οδού Αγίου Σεραφείμ (Βαβλέκης Γεώργιος).(εισ.:κ.Κουτσάφτης)
(Απόφαση ΕΠΖ 237/2013)

3.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με τροποποίηση του σχεδίου πόλης στα ΟΤ 378α και 378β, περιοχή Γ' Ζώνης (Μακρής Σωκράτης κλπ.)(εισ.:κ.Χατζής)
(Απόφαση ΕΠΖ 238/2013)

4.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με πρόταση τροποποίησης λόγω άρσης απαλλοτρίωσης στα ΟΤ 145 α, β (κ.κ. Καρανάσιος, Στεργιούλας, Σταμπολούς)(εισ.:κ.Χατζής)
(Απόφαση ΕΠΖ 239/2013)

5.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με ένσταση επί της πρότασης τροποποίησης του σχεδίου πόλης στο ΟΤ 712 λόγω άρσης απαλλοτρίωσης (Κουμαδίτης Θωμάς).(εισ.:κ.Χατζής)
(Απόφαση ΕΠΖ 241/2013)

6.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την εξάλειψη απότμησης στη συμβολή των οδών Αλλαμανή και Βασιαρδάνη (Μπαλογιάννη Φρειδερίκη).(εισ.:κ.Κουτσάφτης)
(Απόφαση ΕΠΖ 242/2013)

7.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με τοποθέτηση σήμανσης επί της οδού Αβέρωφ. (εισ.:κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 243/2013)

(Απόφαση ΕΠΖ 244/2013)

9.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος “Επιχείρησης Λιανικού και Χονδρικού εμπορίου” στον Σακκά Σωτήριο του Θωμά στο 5Ο χ.λ.μ. Καρδίτσας – Μητρόπολης του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ.Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 245/2013)

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΩΝ ΟΡΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

10.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση άδειας λειτουργίας “Καφενείο” της Καρύδα Γεωργίας του Χρήστου στην οδό Ηρώων Πολυτεχνείου 53 στο Δήμο Καρδίτσας. (εισ.: κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 247/2013)

11.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση άδειας λειτουργίας “Καφέ- Ουζερί” με την επωνυμία “ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ”  της Γκούρλα Σωτηρίας του Πολυκάρπου  στην Τοπική Κοινότητα Καρδιτσομαγούλας στον Δήμο Καρδίτσας.(εισ.: κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 240/2013)

12.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση άδειας λειτουργίας “Καφετέρια” του Αλεξίου Χρήστου του Ιωάννη στην οδό Δ. Τερτίπη & Λ. Σακελλαρίου στον Δήμο Καρδίτσας. (εισ.: κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 248/2013)

13.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση άδειας λειτουργίας “FAST FOOD” του  Κελεπούρη Λάμπρου του Κων/νου στην οδό Υψηλάντου & Βάλβη στον Δήμο Καρδίτσας.(εισ.: κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 249/2013)

ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΙΔΡΥΣΗΣ

14.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος “Επιχείρηση Λιανικού και Χονδρικού Εμπορίου (Ξηρών καρπών, ζαχαρωδών προϊόντων, καφέ, κάβα ποτών» της Παπαδάκου Μαρίνας & ΣΙΑ Ε.Ε. στην οδό Πολυτεχνείου 5 στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 250/2013)

15.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος «Επιχείρηση παροχής Υπηρεσιών (κουρείο)»  του Λιάσκου Ευάγγελου του Γεωργίου επί της οδού Χατζημήτρου 8 στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 251/2013)

16.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος «Επιχείρηση Λιανικού εμπορίου (οπωροπωλείο)» της Οικονόμου Δήμητρας του Θεοδοσίου επί της οδού Ηρώων Πολυτεχνείου 64 στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 252/2013)

17.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος «Επιχείρηση Αναψυχής (Αναψυκτήριο)» της Ξυδιά Μαρίας του Αλεξάνδρου, στην Τ.Κ. Καλλιθήρου στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 253/2013)

18.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος «Επιχείρηση Μαζικής Εστίασης (κανονικού γεύματος) & Αναψυχής» του Κουρτεσιώτη Θωμά του Κωνσταντίνου στην Τ.Κ. Αρτεσιανού στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 254/2013)

19.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος «Επιχείρηση Λιανικού και Χονδρικού Εμπορίου (Πώλησης εμφιαλωμένου νερού)» του Βασιλείου Πανταζή του Νικολάου στην οδό Λ. Δημοκρατίας 37 στο Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 255/2013)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης.
(Απόφαση ΕΠΖ 235/2013)

2.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση προέγκρισης άδειας λειτουργίας καταστήματος “Επιχείρησης μαζικής Εστίασης (πλήρους γεύματος) & Επιχείρηση Αναψυχής” στην Τ.Κ. Αρτεσιανού του Δήμου Καρδίτσας.
(Απόφαση ΕΠΖ 246/2013)

3.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αίτηση δημοτών που αφορά στην κοπή δύο (2) δέντρων λεύκας στον οικισμό Καροπλεσίτικα.
ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΗΘΗΚΕ

4.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στον καθορισμό μιας θέσης υπαίθριου στάσιμου εμπορίου στην πόλη της Καρδίτσας. (ει.:κ. Τζέλλου)
ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΗΘΗΚΕ