14/11/2011

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με εξέταση ένστασης κατά της 91/2011 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου που αφορά "Εξέταση ένστασης της εκκλησιαστικής επιτροπής Αγ. Μηνά για τη θέση Ναού στη μελέτη θυλάκων Αγ. Μηνά", (εισ.: κ. Κουτσάφτης)
(Απόφαση ΕΠΖ 151/2011)

2. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικό με επικαιροποίηση της ισχύος της 38/09 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου που αφορά πρόταση τοπικού ρυμοτομικού (όροι δόμησης) στην περιοχή ΤΕΙ- ΛΥΚΕΙΩΝ της οδού Τρικάλων.(εισ.:κ. Κουτσάφτης)
(Απόφαση ΕΠΖ 152/2011)

3. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά τη σήμανση της οδού εκατέρωθεν των ΟΤ 288α και 288β η οποία συνδέει τις οδούς Ανδρέα Παπανδρέου και Γρηγορίου Πατριάρχου, μετά από αίτηση του κ. Τζαφόλια Σπυρίδωνα.(εισ.:κ. Κόγια)
(Απόφαση ΕΠΖ 153/2011)

4. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά την δημιουργία κόμβου στη συμβολή των οδών Σαρανταπόρου και Λαχανά μετά από αίτηση του κ. Παρίδη Κων/νου.(εισ.:κ.Κόγια)
(Απόφαση ΕΠΖ 155/2011)

5. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά την χορήγηση άδειας για θέση στάθμευσης γύρω από το 3ο και 13ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας, μετά από αίτηση του Διευθυντή του κ. Κύτταρη Παρασκευά.(εισ.:κ. Κόγια)
(Απόφαση ΕΠΖ 156/2011)

6. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης, μετά από αίτηση του κ. Τσιούντσουρα Κων/νου, που αφορά τη χορήγηση άδειας για θέση στάθμευσης έμπροσθεν του καταστήματος του επί της οδού Ανδρέα Παπανδρέου 18.(εισ.:κ. Κόγια)
(Απόφαση ΕΠΖ 157/2011)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αίτημα της Γενικής Τράπεζας.(ει.:κ. Κόγια)
(Απόφαση ΕΠΖ 158/2011)

8. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με τροποποίηση της υπ' αριθμ. 349/2009 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου, μετά από αίτηση του κ. Παρεδράκου Χρήστου.(εισ.:κ. Κόγια)
(Απόφαση ΕΠΖ 154/2011)

9. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά την πεζοδρόμηση του κεντρικού δρόμου που διέρχεται ανάμεσα στα δύο σχολικά συγκροτήματα της Τοπικής Κοινότητας Καλλιθήρου, μετά από αίτηση του Διευθυντή του Δημοτικού Σχολείου.(εισ.:κ. Κόγια)
(Απόφαση ΕΠΖ 159/2011)

10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με τοποθέτηση κολονακίων στην οδό Σκουφά.(ει.:κ. Κόγια)
(Απόφαση ΕΠΖ 160/2011)

11. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά τροποποίηση- συμπλήρωση της υπ' αριθμ. 92/2010 κανονιστικής απόφασης που αφορά το έργο "ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΣΤΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ".(εισ.κ.Παρθένη)
(Απόφαση ΕΠΖ 161/2011)

12. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά τον Κανονισμό Πρασίνου του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Τσιούκης)
(Απόφαση ΕΠΖ 162/2011)

13. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά την επέκταση του Κανονισμού Καθαριότητας σε όλες τις Δημοτικές Κοινότητες του διευρυμένου Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Τσιούκης)
(Απόφαση ΕΠΖ 163/2011)

14. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την παραχώρηση της Κεντρικής Πλατείας για εγκατάσταση και λειτουργία κινητής μονάδας ενημέρωσης του ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ.
(Απόφαση ΕΠΖ 164/2011)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης.
(Απόφαση ΕΠΖ 148/2011)

2.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση της κατά παρέκκλιση προσθήκης Πτηνοτροφείου και Αγροτικών Αποθηκών (Αθανασίου Χρυσόστομος).
(Απόφαση ΕΠΖ 149/2011)

3.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παραχώρηση χώρου στην Κεντρική Πλατεία για τους Γιατρούς Χωρίς Σύνορα.
(Απόφαση ΕΠΖ 150/2011)